prázdné hory

Krkonoše jsou bez lidí, do uzavřeného okresu turisté nemohou

Petr Brzek
Petr Brzek
13.2. 2021 22:40
Téma:

Krkonoše jsou kvůli uzávěře Trutnovska bez lidí, v Orlických horách je naopak plno. Tak to v sobotu vypadalo ve východních Čechách, kde navíc už od pondělí začínají hned v pěti okresech jarní prázdniny.

Už v pátek odpoledne připomínala Horní Malá Úpa území duchů. Uprostřed hlavní sezóny štáb TV Nova potkal jediného člověka a ten tam navíc ještě nebyl relaxovat. Široko daleko nebyl nikdo, a tak k roztlačení z prázdného parkoviště musí řemeslníkovi posloužit jen štáb.

 

Podobně smutně to vypadalo v sobotu ráno i v Peci nad Sněžkou. "Je jedenáct hodin dopoledne a bohužel jsme prodali jednu horkou čokoládu," postěžovala si provozovatelka jedné z tamních restaurací.

 

V půjčovně lyží byl minulý týden nedostatek bobů a za den si skialpinisté půjčili deset párů lyží. "Máme jedinou objednávku, tedy jeden pár běžek," okomentoval situaci o tomto víkendu jednatel půjčovny Tomáš Prokop.

 

 

Na svah vyrazila jen hrstka místních a také ti, kteří ze zavřeného okresu ještě neodjeli. Na sjezdovce v Krkonoších se pohybovalo pět lidí, nikdo další v okolí nebyl.

 

V Orlických horách to vypadalo jinak. Na sjezdovce byly desítky lidí. Není se čemu divit. Ve východních Čechách začaly jarní prázdniny a na Trutnovsko se nesmí. Skiareály jsou zavřené, přesto se na sjezdovce u okýnek s občerstvením nárazově tvořily fronty.

 

Policie už dopoledne uzavřela pro velký zájem turistů parkoviště na orlickém Šerlichu, kam tradičně míří nespočet běžkařů. A na tom samém kopci se taky proháněly stovky lyžařů. Vlek byl na polské straně puštěný.

Lidé ve městech si užívají zimní sporty:

Kateřina Sejková TN.cz