dovolená v česku

Krkonoše praskají ve švech. Tisíce lidí se před horkem uchýlily do hor

Filip Pultar
Filip Pultar, Kateřina Sejková
7.8. 2020 22:10
Téma:

Ne všichni lidé touží trávit horké počasí u vody. Tisíce z nich se proto uchýlily do hor - například do Krkonoš. Do Pece pod Sněžkou se vypravil i reportér TV Nova, aby zjistil, jak to tam aktuálně vypadá s náporem turistů.

V Peci pod Sněžkou bylo v pátek dost turistů, a to i přesto, že se reportér městem procházel v osm večer. Teplota byla po celý den zhruba o deset stupňů nižší než například v Hradci Králové, takže toho využily tisíce lidí, kteří se do hor ukryly před nesnesitelným horkem.

 

Správci Krkonošského národního parku jsou si jisti, že letošní návštěvnost bude o desítky procent vyšší než v předchozích letech. Co se výrazně změnilo, je struktura návštěvníků a turistů. Zatímco v předchozích letech sem jezdila převážně zahraniční klientela - Dánové, Poláci, Němci, tak letos jsou to v naprosté většině Češi.

 

 

Je to samozřejmě dané i situací kolem koronaviru a s ním spojenými opatřeními. Správci parku upozorňují turisty, aby se rozhodně v tuto chvíli a v těchto dnech nevydávali na ta nejvíce frekventovaná místa, jako je Sněžka nebo pramen Labe. Pokud samozřejmě nechcete zažít tzv. Václavak, kdy jdete frontou a kolonou dalších lidí.

 

Obrovským problémem nejen v Krkonoších, ale i například Orlických horách je parkování. Parkoviště jsou plná už brzy ráno, takže turisté pak parkují podél silnic či na lesních cestách, což je zakázané a volá to po pokutě. Pokud se v následujících dnech také plánujete vydat do hor, rozhodně zvažte lokaci a vyhněte se těm nejznámějším a tím pádem i nejfrekventovanějším místům.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz