Galerie Průběh obřadu

Princ Louise má už svůj křest za sebou! Harry přinesl rozkošný dar

Křest prince Louise 2
Zdroj: Profimedia
Téma:

Britská královská rodina si dnešní den bude rozhodně pamatovat. V 16:00 místního času se totiž odehrál křest nejmladšího potomka vévodkyně Kate a prince Williama. Princ Louis měl na křtu šest kmotrů. Královna ani její manžel se na křtiny nedostavili, zato strýček princ Harry si připravil hodnotný dárek. Samotný obřad trval zhruba 45 minut.

Křest téměř tříměsíčního prince Louise začal v 16:00 britského času v londýnské Královské kapli v Paláci svatého Jakuba (St. James's Palace). Obřad vedl arcibiskup Canterbury Justin Welby. Vévodkyně Kate se synem už obřadní síň opustili:

 

 

Obřad začal po 17. hodině našeho času. Kate přišla se svým spícím synem Louisem v náručí. Princ William zatím dohlížel na jejich další ratolesti - prince George a princeznu Charlotte. Arcibiskup rodinu před obřadem náležitě přivítal:

 

 

Princ Louis měl na sobě při křtu tradiční saténové roucho s bílou krajkou. Jde o repliku oděvu, který oblékla nejstarší dcera královny Viktorie při křtinách v roce 1841. Ve stejných "šatičkách" byli pokřtěni také Louisovi sourozenci princ George a princezna Charlotte.

 

GALERIE: Křest prince Louise

1
/
6
Zdroj: Profimedia
Křest prince Louise 1 ; Vévodkyně Kate se synem, princem Louisem, na křtu.
  

Vévodkyně Kate zas všechny oslnila svou bílou róbou značky Alexander McQueen, která připomínala svatební šaty. Nádherné šaty doplnila kloboukem od Jane Taylorové. Podle britského Daily Mirror ve výběru oblečení trochu pokulhávala nová vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová. V olivově zelených šatech totiž byla poměrně nevýrazná.

 

Zachyceni byli také všichni kmotrové a kmotry a rodina Middletonů: 

 

 

V pondělí dopoledne Kensingtonský palác oznámil, že křtin se nezúčastní královna Alžběta II. ani její manžel princ Philip. Křest přitom proběhl ve stejný den, kdy se vládnoucí dvojice zasnoubila. Psal o tom portál Daily Mirror.

 

Královská rodina také zveřejnila seznam kmotrů, jsou jimi kamarádi Kate a Williama. Malý princ bude mít hned šest kmotrů a kmoter - Nicholase van Cutsema, Guye Pellyho, Harryho Aubrey-Fletchera, Lady Lauru Meadeovou, Hannah Carterovou a Lucy Middletonovou, sestřenici vévodkyně.

 

Kromě nich obřadu přihlíželi prarodiče princ Charles a vévodkyně Camilla i rodina Middletonových. Pozváni byli i princ Harry a vévodkyně Meghan. Ti si pro princátko připravili krásný a cenný dárek - první vydání Medvídka Pú.

 

 

 

Po ceremoniálu následovala malá oslava v Clarence House. K čaji se podával stejný dort, který měli na svatbě Kate s Williamem. Šlo o první veřejnou událost, na které se objevily všechny děti vévodů z Cambridge.

 

Princ Louis se narodil 23. dubna v 11:01, od té doby královská rodina jen vydala několik jeho fotografií.


Podívejte se na reportáž TV Nova o narození Louise:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Smrt královny Alžběty: Život v zemi se zastaví! Britové už nacvičují

Blízký přítel královské rodiny zaútočil na Meghan Markle! Takovou urážku rozhodně nečekala

epa, nor TN.cz