Ochotný nákupčí

Krůček od tragédie: Chlapec (14) se na Silvestra opil do němoty

Opilý mladík - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Na oslavy nového roku jen tak nezapomene čtrnáctiletý chlapec z Blanenska. V jeho krvi kolovalo 3,9 promile alkoholu a musel být převezen do nemocnice. Láhve s alkoholem mu a jeho dvěma kamarádům koupil bezdomovec. O případu ve středu informovala policie.

Trojice čtrnáctiletých chlapců se rozhodla, že oslaví poslední den v roce ve společnosti alkoholu. Museli však vyřešit, jak se k němu dostanou. "Den před oslavou je napadlo požádat známého místního bezdomovce, který sám holduje alkoholu, o zakoupení dvou láhví v místní večerce," popsala událost policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

 

Oslovený muž jim bez problémů vyhověl a za jejich kapesné jim obstaral půllitrové láhve rumu a vodky. Chlapci si alkohol schovali a v poslední prosincový den začali u jednoho z nich doma s oslavou. Silvestr ale málem skončil tragicky.

 

Jeden z kluků to totiž s alkoholem pořádně přehnal. "Chlapec byl následně záchranáři převezen do nemocnice,“ dodala mluvčí policie. Podle ní dechová zkouška ukázala 3,9 promile alkoholu v dechu.

 

 

Policisté teď případ vyšetřují jako trestný čin podání alkoholu dítěti. Věcí se bude dále také zabývat orgán sociálně právní ochrany dětí.

pan TN.cz