NÁROČNÁ NEDĚLE

Krušné hory: Jen v neděli musel k nehodám dvakrát vzlétnout vrtulník

Záchranářský vrtulník
Zdroj: Horská služba
Nedělní zásah v Krušných horách
Roman Dolejský
Roman Dolejský
25.10. 2020 20:22
Téma:

Podezření na poranění páteře u bikera a pád turistky zaměstnal členy Horské služby v Krušných horách. Před několika dny žádali jihomoravští záchranáři, aby se lidé vyvarovali adrenalinových sportů kvůli velké vytíženosti výjezdních týmů ve spojitosti s šířením koronaviru.

Ke dvěma těžkým úrazům v Krušných horách musela v neděli vzlétnou záchranářská helikoptéra. V prvním případě se jednalo o bikera. Ten zřejmě nezvládl skok ve velké rychlosti, přeletěl přes řídítka a dopadl na záda.


"Vzhledem k podezření na poranění páteře jsme kontaktovali dispečink linky 155 Karlovarského kraje. Pacientovi jsme nasadili krční límec, zafixovali do vakuové matrace a terénním automobilem transportovali k posádce sanitního vozu zdravotnické záchranné služby,“ sdělil k zásahu jeden ze zasahujících členů Horské služby Krušné Hory Jan Šimeček. Sanitka převezla bikera na přistávací plochu, kde si jej převzala posádka vrtulníku.

 


V druhém případě se jednalo o pád turistky ve skalní oblasti Modřín v Tiských stěnách. "Zde proběhl společný zásah Horské služby a ústecké zdravotnické záchranné služby. Vzhledem k povaze zranění a těžko přístupnému terénu musel přiletět i vrtulník leteckých záchranářů z Ústí nad Labem,“ uvedl náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Račko s tím, že právě v náročných terénech u Tisé musí turisté být velice obezřetní.


Záchranáři mají v posledních dnech plné ruce práce s výjezdy k nakaženým koronavirem. Například v Jihomoravském kraji to dělá až třetinu výjezdů za den. Proto se obrátili na veřejnost s  prosbou o pomoc.

 


"A tak vás žádáme, pomozte také. Dodržováním pravidel, zodpovědným přístupem a ohleduplností. Noste roušku a buďte na sebe celkově opatrní, vyhněte se rizikovým sportům, při práci na zahradě či například kolem domu dodržujte bezpečnostní pravidla, zkrátka snažte se předejít zbytečným úrazům," zveřejnili před několika dny výzvu jihomoravští záchranáři.

 

Záchranáři prosí: Vyvarujte se adrenalinových sportů a cirkulárce. Podívejte se na reportáž televize Nova:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz