žáci volají o pomoc

Guru Jára prý ve vězení umírá. S krysami, šváby a v pekelné výhni

Téma:

Život Jaroslava Dobeše je v ohrožení, tvrdí jeho příznivci. Muž, známý jako Guru Jára, je už od května držen ve věznici ve filipínské Manile. Podle Járových žáků se ale jeho stav rapidně zhoršuje a prosí politiky, aby se situací co nejrychleji něco udělali.

"Už pět měsíců trpí v mučivých podmínkách imigrační vazby v Manile, jeho tělo je 40 stupňovými vedry, špatnou stravou, děsivými hygienickými možnostmi, v prostředí spolubydlících zločinců, krys, švábů totálně vyčerpané a hrozí mu kolaps, který v tomto prostředí znamená jediné. Smrt," stojí v dopise, který redakci TN.cz odeslali žáci Guru Járy.

 

České velvyslanectví na Filipínách ale žádné takové informace nemá. "Jmenovaný v souvislosti se svým zadržením nežádal zastupitelský úřad o žádnou pomoc. Ani z jeho strany, ani ze strany příslušných filipínských úřadů jsme neobdrželi informaci o zhoršení jeho zdravotního stavu," uvedl pro TN.cz konzul z ambasády v Manile Jakub Černý.

 

Podle dlouholeté žačky duchovního Dagmar Světlovské Guru Jára opakovaně upadl do bezvědomí, před pár dny přestal přijímat potravu a jeho život visí na vlásku. "Informace máme od žáků, kteří byli na místě. Zůstali jsme v šoku a prosíme politiky, aby s touto situací co nejrychleji něco udělali," řekla televizi Nova.

 

 

"Podmínky ve vazbě se v posledních dnech ještě výrazně zhoršily poté, co tu přibylo mnoho desítek dalších zadržených osob a navíc se odsud podařilo utéct jednomu Korejci, což mělo okamžitě za následek nejen výměnu mnoha bachařů, ale také obrovské zpřísnění režimu v celém zařízení,“ uvedl jeden z žáků Guru Járy, který se o víkendu vrátil z Manily.

 

"Pokud Guru Jára zemře, vina za jeho smrt padne na hlavy těch, kteří proti němu v ČR vznesli falešná obvinění, i těch, kteří dopustili, že před rokem u soudu nebyla předložena svědectví o jeho nevině, a také těch, kteří nyní oddalují nové projednání u soudu, které by odhalilo kořeny spiknutí proti Guru Járovi," stěžují si v rozsáhlém dopise příznivci myslitele.

 

"Cílem tohoto zinscenovaného procesu je zastrašit lidi z oboru tantry. Připravujeme demonstraci a žádáme, aby Česká republika dostala svoje občany z těchto otřesných podmínek v zahraničí," prozradila televizi Nova Světlovská.

 

 

Dopis, ve kterém volají žáci Guru Járy po co nejrychlejším ukončení procesu, kvůli kterému trpí v nelidských podmínkách filipínského vězení, obdržela redakce TN.cz dnes ráno. Stejný text odeslala Světlovská také všem členům Parlamentu ČR a vlády. Úřady v Manile, které rozhodují o udělení náboženského azylu, čekají na výsledek soudu v České republice.

 

Ten v minulosti potrestal Jaroslava Dobeše za znásilňování studentek školy deseti lety vězení a jeho spolupracovnice Barbora Polášková dostala devět a půl roku. Letos v květnu mu Olomoucký vrchní soud trest zrušil a případ bude znovu projednávat Krajský soud ve Zlíně.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mom TN.cz