Jak to skončí?

KSČM možná Babišovu vládu nepodrží. Filip: Je to na hraně!

Vojtěch Filip a Andrej Babiš
Zdroj: TV Nova
Téma:

Prezident Miloš Zeman se schází s novými ministry a už zítra ráno chce nový kabinet jmenovat. Jenže je možné, že to všechno bude zbytečné. Komunisté totiž vážně uvažují o tom, že vládu ANO a ČSSD nakonec podporovat nebudou.

Předsedu KSČM Vojtěcha Filipa totiž pořádně namíchlo chování premiéra Andreje Babiše v posledních dnech. Filip otevřeně mluví o tom, že spolupráce jeho partaje s rodící se vládou "je na hraně".

 

Šéf komunistů to řekl v rozhovoru pro úterní MF DNES. Vadí mu například to, že i v novém kabinetu zůstávají Dan Ťok (doprava) a Adam Vojtěch (zdravotnictví), i když komunisté k nim mají delší dobu vážné výhrady.

 

Filip se také zlobí kvůli nominaci Taťány Malé na ministerstvo spravedlnosti. Vadí mu, že ve čtvrtek večer mu Andrej Babiš neřekl nic a o den později náhle zjistil, že Roberta Pelikána má vystřídat právě Malá.

 

A jablkem sváru jsou také pár dní staré změny v dozorčí radě ČEZ, kam Babiš narychlo dosadil "svoje" lidi. Přitom prý měl s komunisty dohodu, že do rady půjde jejich nominant.

 

 

Filip v rozhovoru pro deník otevřeně mluví o tom, že pokud v sobotu ústřední výbor KSČM smete toleranci vlády ze stolu, je prý jeho partaj připravena na předčasné volby, které by se podle Filipa mohli konat na podzim spolu s volbami komunálními a do Senátu.

pez TN.cz