tipněte si

Který tvor zabije nejvíc lidí ročně? Výsledek vás nejspíš překvapí

Největší zabijáci
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Který tvor zabije nejvíc lidí ročně?
Téma:

Žralok, had nebo snad samotný člověk? Který tvor pro nás představuje největší nebezpečí? Nejspíš vás překvapí že predátoři, kterých se nejvíc bojíme, nejsou zas až takovou hrozbou. Tipněte si, který tvor vyhrál!

Žebříček patnácti tvorů, kteří člověka nejvíc ohrožují, sestavil web Buzzfeed. A výsledky jsou poměrně překvapivé. Než vám prozradíme, který tvor má na svědomí nejvíc lidských životů, tipněte si v anketě.

 

Anketa

Který tvor podle vás zabije nejvíc lidí ročně?

Hlasovalo 4972 lidí.

 

Říká se, že největším predátorem na světě je člověk. Není to ale on, který by ročně zabil nejvíc lidí, i když má každý rok na svědomí přibližně 475 tisíc životů. A nejsou jím ani zvířata, která v lidech vyvolávají paniku. Například tolik obávaný žralok zabije ročně jen deset lidí.

 

O mnoho nebezpečnější je třeba i obyčejný pes, kterému ročně podlehne 40 tisíc lidí. To největší nebezpečí ale ukrývají ti nejmenší tvorové. První místo nelichotivého žebříčku obsadil otravný komár. Na následky nemocí, které svým štípnutím přenáší, zemře každý rok asi 725 tisíc lidí.

 

Zajímavé je umístění sladkovodního šneka na jedné z předních příček, přitom tato malá zvířátka se tváří, že by neublížila mouše. Jenže opak je pravdou. Šneci přenášejí tzv. schistosomózu, což je onemocnění způsobené parazitickými červy. Ti mohou proniknout při kontaktu s infikovanou vodou do lidské kůže, naklást vajíčka v blízkosti žaludku a způsobit tak smrt.

 

 

Podívejte se, jak si všech patnáct nominovaných živočichů vedlo.

 


 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Dokážeš poskytnout první pomoc?
Šneci, hadi? Nechutné zákroky, které ženy podstupují pro krásu!
Nepouštějte parazity do kožichu domácího mazlíčka, ani přes práh domu
Jaký pán, taký pes - neuvěřitelná podoba

Úchylná matka: Nejdřív souložila se psy, pak znásilnila syna sousedů

Brutální kuchyně: Česká lovkyně afrických zvířat se pochlubila, jak porcuje a peče lva

Související témata:
mom TN.cz