Tábor na Lounsku

Kuchyně na táboře byla v hrozném stavu! Děti se otrávily z těstovin

Téma:

V nemocnici zůstává poslední chlapec, který se přiotrávil jídlem na dětském táboře v Žerotíně na Lounsku. Ostatní děti si rodiče odvezli domů, protože hygienici uzavřeli táborovou kuchyni. Podle nich v ní byl velký nepořádek a špatně uskladněné potraviny.

Kuchyně dětského tábora v Žerotíně na Lounsku byla podle hygieniků v příšerném stavu. Všude byl nepořádek a nikdo si nelámal hlavu s tím, jak se tam potraviny skladují. Hygienici ji proto uzavřeli a kvůli tomu skončil celý tábor.

 

"Já si nemyslím, že tam byl až tak strašlivý nepořádek. Byl to prostě provozní nepořádek, pan kuchař tam byl sám," nesouhlasila hlavní vedoucí tábora Petra Křížková.

 

Jenže děti, které musela záchranná služba odvézt do pěti různých nemocnic, by asi mluvily jinak. Kvůli nedovařeným zapečeným těstovinám, které se navíc na táborech ani nesmí připravovat, měly silné zažívací potíže.

 

"Potíže charakteru zvracení, bolesti břicha, nějaký ten průjem. Zároveň i tam byla dospělá osoba, která měla výraznější takovéto potíže," popsal mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

 

 

V nemocnici prý zůstal už jen nezletilý táborový praktikant, všechny ostatní děti byly propuštěny domů. "Děti tady mají ještě věci, ty si ještě vyzvednou, ale všichni rodiče všechno vědí," doplnila vedoucí.

 

Jen v Ústeckém kraji momentálně probíhají přibližně dvě desítky dětských táborů. Hygienici už se pustili do jejich kontrol, první výsledky ale budou až příští týden. "Každý týden provedeme několik kontrol. Máme tu dost zařízení, kde se dělají letní rekreace," sdělila ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková.

 

V celém Česku se kontroly dotknou několika stovek dětských táborů. Nejčastěji se problémy týkají právě skladování jídla.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Martin Kočárek/epa TN.cz