Unikátní operace

Mladíkovi uřízli celý penis! Úd v mrazáku přežil, lékaři mu ho přišili

penis
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Po strašném nočním útoku, při němž někdo v Keni chlapci usekl penis kuchyňským nožem, se tamním lékařům povedlo nezbytný orgán přidělat zpět. Několik hodin trvající operace byla první svého druhu v celém regionu.

Noční můra všech mužů se stala krutou realitou pro teprve šestnáctiletého hocha z Keni. V noci jej někdo napadla skupinu zatím neznámých útočníků a kuchyňským nožem mu odřízla mužství.


Ve venkovské nemocnici si s úrazem nevěděli rady, proto jej nechali převézt do národní nemocnice Kenyatta. Penis mezitím uchovávali v mrazáku. O zachování funkčnosti hochových středních partií bojovali chirurgové po sedm dlouhých hodin. Na operaci pracovalo celkem 15 odborníků.

 


“Penis byl amputován hned u kořene. Museli jsme rekonstruovat dvě žíly, dva nervy a jednu tepnu. Podařilo se nám obnovit funkčnost penisu při zachování obvyklého vzhledu a délky,“ zhodnotil operaci vedoucí lékařského týmu Stanley Khainga podle portálu Mirror.


Operace byla první úspěšnou svého druhu v celém východoafrickém regionu. Útok se odehrál 18. prosince, chlapec si v nemocnici poleží ještě dva týdny.
 

rod TN.cz