vážná obvinění

Telefonát Kuciaka před vraždou. Výhrůžky jak z mafiánského filmu

Marián Kočner, Ján Kuciak,
Zdroj: Profimedia, Policie
Téma:

Je tomu již téměř rok, co byli zastřeleni slovenský investigativní novinář Ján Kuciak a jeho přítelkyně Martina Kušnírová. Novinář se měl zabývat informacemi o podnikateli Mariánu Kočnerovi. Slovenská média nyní zveřejnila rozhovor Kuciaka a Kočnera, ve kterém podnikatel hrozí novináři tím, že na něj a jeho rodinu najde nějakou špínu.

V únoru minulého roku otřásla Slovenskem vražda investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové.

 

Ve spojitosti s prací Jána Kuciaka se často hovoří o podnikateli Mariánu Kočnerovi, na jehož aktivity se měl Kuciak zaměřovat. Slovenská prokuratura potvrdila, že důvodem k vraždě byla právě novinářská práce Kuciaka.

 

Podle italských médií měl být investigativní novinář sledován. Podle Denníku N byl Kuciak sledovaný bývalým novinářem a šéfem kontrarozvědky Peterem Tóthem, který se na policii přihlásil po zadržení Aleny Zsuzsové, která si měla vraždu objednat.

 

Celý rozhovor mezi Jánem Kuciakem a Marianem Kočnerem.

 

Novinářka Mazzolová v reportáži uvedla, že měl sledování zařídit právě Marián Kočner, který měl prý chtít dokázat, že novinář žije nemorálním způsobem.

 

 

Nyní slovenský portál aktuality.sk uveřejnil telefonický rozhovor mezi Kočnerem a Kuciakem, který se měl uskutečnit 5. září 2017. Kočner novináře obvinil z toho, že nešíří pravdu, že ho někdo úkoluje a pohrozil mu, že bude sbírat špínu na něj i na jeho rodinu.

 

O dva dny později se měl Kuciak obrátit na generální prokuraturu, kde podal trestní oznámení. Později byl dokonce vypovídat na policii. 21. února 2018 byl novinář zavražděn. 24. dubna 2018 nakonec prokurátor smetl věc ze stolu s tím, že lze verbální projev Kočnera hodnotit jako společensky nevhodný, nejde ale o vyhrožování, uvádí aktuality.sk.

 

Na reportáž TV Nova týkající se vyšetřování vraždy Jána Kuciaka se můžete podívat zde:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

klma TN.cz