vražda novináře

Kuciaka před vraždou sledovali! Záběry zveřejnila italská televize

Zavražděný novinář se svojí přítelkyní na Slovensku
Zdroj: Profimedia, Facebook
Téma:

Slovenská policie stále vyšetřuje smrt slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové. Italská televize RAI v pátek zveřejnila nové záběry, které by měly potvrdit, že byl novinář před svou smrtí sledovaný.

Případem se zabývala italská novinářka Maria Grazia Mazzolová, která se specializuje na mafii. V reportáži, kterou zveřejnila televize RAI, jsou vidět záběry ze sledování Kuciaka při jeho cestě domů, uvedl omediach.com.

 

"Toto jsou výsledky mého vyšetřování vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka. Exkluzivní dokument je důkazem špionáže a pronásledování novináře před jeho vraždou a tím i jeho přítelkyně Martiny Kušnírové," napsala redaktorka na facebooku.

 

 

Podle Denníku N byl Kuciak sledovaný bývalým novinářem a šéfem kontrarozvědky Peterem Tóthem, který se na policii přihlásil po zadržení Aleny Zsuzsové, která si měla vraždu objednat. Tóth s policií spolupracoval jako tajný svědek.

 

 

Novinářka Mazzolová v reportáži mluvila i s rodiči zavražděného páru. Dále se zabývá i informacemi o podnikateli Marianu Kočnerovi, který měl Tóthovi nařídit sledování Kuciaka i dalších novinářů. Kočner je prý chtěl sledovat, aby dokázal, že novináři nežijí morálním způsobem života, jsou zkorumpovaní nebo podvádí své partnery.

 

Připomeňte si reportáž o vraždě Kuciaka:

  

reg TN.cz