Úniky ze spisu

Kuciakovi vrazi jsou o krok napřed, přiznala slovenská policie

Ján Kuciak
Zdroj: tvnoviny.sk
Téma:

Od vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové uplynul už téměř rok. Ještě stále za ni však nebyl nikdo odsouzen. Slovenská policie nyní zveřejnila, že stále dochází k úniku informací přímo z vyšetřovacího spisu.

Zprávy o úniku informací z vyšetřovacího spisu vraždy Jána Kuciaka se objevily už v minulém roce. I přes prosbu slovenského policejního prezidenta k nim má ale stále docházet. Policisté upozorňují, že díky tomu hrozí i propuštění obviněných na svobodu.

 

"Kvůli těmto únikům se obviněné osoby a osoby, které obviněny teprve budou, dozvídají o detailech vyšetřování. Díky tomu získávají skvělý základ pro svou budoucí obhajobu u soudu," uvedla slovenská policie na sociálních sítích.

 

Z toho důvodu policisté aktuálně přijali bezpečnostní opatření, které mají těmto únikům zabránit. Úniky informací z vyšetřování loňské vraždy kritizoval i slovenský premiér Peter Pellegrini. Podle něj unikají informace, které nabývají charakter bulvárnosti či přímo politické manipulace.

 

 

"Není možné, aby utajený spis, výpovědi svědků byly veřejným mediálním tématem, které je dávkováno s cílem vytvářet negativní emoce," řekl minulý měsíc Pellegrini. Vyšetřovací tým má za sebou mnoho úspěchů, ale pokud úniky informací nebudou zastaveny, může snaha několika posledních měsíců přijít na zmar, tvrdí policie.

 

Vražda investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové otřásla sousedním Slovenskem v únoru minulého roku. Slovenská prokuratura v polovině září potvrdila, že motivem vraždy byla Kuciakova novinářská práce. Incident vyvolal největší demonstrace ve Slovenské moderní historii a vedl k odstoupení premiéra Fica.

pan TN.cz