Pašování drog

Kufr plný drog, úsměvy i pláč. Příběh Terezy H. nekončí ani po dvou letech

Tereza H.
Zdroj: Profimedia
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 10. 1. 2020
Téma:

Dnes jsou to přesně dva roky, co mladé Češce na letišti v pákistánském Láhauru zamrzl úsměv na rtech. Celníci totiž v kufru Terezy H. objevili skoro deset kilo heroinu. Ani po dvou letech se ovšem její případ stále neuzavřel.

Další dějství se odehraje za necelé dva týdny. "Podle našich informací je příští soudní stání 21. ledna," řekla TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. Soud má rozhodovat o odvolání Terezy H. proti loňskému rozsudku, podle nějž si má za pašování heroinu odsedět skoro devět let.

 

Pohledná blondýnka se zásluhou kufru plného drog stala hned po zadržení známou nejen v Česku, ale i v Pákistánu - místní média o ní v podstatě od začátku píší jako o české modelce.

 

 

A Tereza tuto roli evidentně ráda přijala - při cestách do soudní síně se často usmívala na všechny strany, měnila oblečení a nesla se jako po přehlídkovém mole.

 

Jenže dobrá nálada ji postupně opouštěla - pákistánské soudy totiž osvobodily všechny její údajné komplice a z drogového gangu tak ve finále zůstala jen ona. Úsměvy tak postupně vystřídaly slzy.

 

Navíc se Tereza H. musela popasovat s tím, že plánovaná soudní stání se znovu a znovu vůbec nekonala - někdy nedorazili svědci, jindy dokonce soudce. Hlavní líčení ovšem překazily i mnohem neuvěřitelnější důvody - třeba kriketový turnaj nebo rozsáhlý výpadek proudu, který zasáhl velkou část země.

 

 

Tereza ovšem projednávání případu protahovala i sama - například výměnou advokáta. Také měnila výpovědi - mimo jiné uvedla, že do Pákistánu přijela studovat islám.

 

Připomeňte si loňský březnový rozsudek pákistánského soudu:

 

TN.cz