Nepochopitelné chování

Kulíška někdo brutálně týral! Pomůžete mu najít nový domov?

Téma:

Zlomená čelist i lebka, zlomený čumák, otevřené rány na hlavě. Tak dopadlo asi dvouměsíční štěně křížence, které lidé našli u kontejneru na odpadky. Teď se o něj starají ve zlínském útulku. Je možné, že chtěl někdo bezbranného psa ubít k smrti. Co přesně se mu stalo, se už ale asi zjistit nepodaří.

Na světě je teprve několik týdnů a už poznal, jak krutí a bezcitní dokážou lidé být. Těžká zranění vypadají, jako kdyby malého křížence někdo kopal do hlavy. "Má oboustrannou frakturu spodní čelisti, má přeražené nosní kůstky a na rentgenu byla zjištěna zlomenina kosti lebeční," popsal veterinář Dominik Gregořík.
 

Asi dvouměsíční štěně, které bylo ve velmi vážném stavu, leželo u kontejneru na odpadky u jaroslavického hřbitova. Všimli si ho kolemjdoucí a odvezli do útulku.
 

V útulku začali pejskovi říkat Kulíšek. Je už po lékařském zákroku. Na okamžik, kdy se vystresovaný a zbídačený dostal do útulku, ani zkušení ošetřovatelé nezapomenou. V tu chvíli jim prý oči zaplavily slzy. "Ještě mu z nosu tekla krev, mezi očima měl hlubokou ránu, byl velmi opuchlý," vzpomíná ošetřovatelka Eva Drozdová.
 

Štěně teď čeká náročná operace čelisti a dlouhé zotavování. Kulíšek je ale statečný pes. I přes zlomenou čelist a velké bolesti se snaží dostat do tlamy vše, co mu přijde pod nos.
 


Jak dlouho potrvá léčení v tuto chvíli veterinář nedokáže odhadnout. Proto zatím Kulíšek bude dělat radost ošetřovatelům v útulku.
 

Kulíšek je v Útulku pro zvířata v nouzi ve Zlíně - Vršavě. Kontakt je: 577 244 444 nebo utulekzlin@volny.cz. Pokud byste chtěli poskytnout peněžní pomoc, můžete na účet: 35-1408627389/0800.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Slzy vám potečou proudem: Rodina nafotila poslední den svého pejska

Šílená nebo odvážná? Na dálnici natočili paní, jak zachránila zraněného psa

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz / TV Nova / Martina Julinová