Opatření

Kulturní akce pro stovky lidí. Zaorálek přiblížil plán rozvolnění od 17. května

Lubomír Zaorálek
Zdroj: TV Nova
Lubomír Zaorálek
Jan Houška
Jan Houška
6.5. 2021 21:59
Téma:

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) ve čtvrtek po jednání s hlavní hygieničkou Pavlou Svrčinovou přiblížil možné rozvolnění kultury. Ve hře jsou možné vnitřní i vnější akce pro stovky lidí.

Ministr Lubomír Zaorálek ve čtvrtek na sociálních sítích oznámil možný scénař rozvolnění kultury v následujících týdnech. Už od 17. května by mohly být povoleny akce pro stovky lidí. Nejprve ale plán musí schválit vláda.

 

"Pokud nám to vláda v pondělí schválí, od 17. 5. bude možné rozjet venkovní kulturní akce s účastí až 700 sedících diváků a vnitřní akce s účastí až 400 diváků a v týdnu od 24. 5. se pak tato kapacita navýší na 1000 venku a 500 vevnitř vždy při kapacitě 50 procent," uvedl Zaorálek na sociálních sítích.

 

Mm skvlou zprvu pro kulturu

Mm skvlou zprvu pro kulturu Pokud nm to vlda v pondl schvl, od 17. 5. bude mon rozjet venkovn kulturn...

Zveejnil(a) Lubomr Zaorlek dne tvrtek 6. kvtna 2021

 

Ministr zároveň dodal, že vše bude muset probíhat za přísných hygienických podmínek s použitím antigenních či PCR testů a s ochranou dýchacích cest.

 

Podle Zaorálka zároveň ve čtvrtek došlo k dohodě, která určuje základní parametry rozvolnění pro kulturu pro následující týdny a měsíce. "Na dnešním jednání s náměstkyní ministra zdravotnictví a hlavní hygieničkou Pavlou Svrčinovou a jejím týmem, kterého se rovněž zúčastnili zástupci kulturní obce, jsme se tak konečně dohodli na základních parametrech plánu rozvolnění," napsal.

 

Divadla a kina se otevřou 24. května. Ministr sliboval jiné datum, stěžují si. Podívejte se na reportáž televize Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz