Drama ze Slovenska

Kůň se splašil a skočil pod auto. Krátce předtím vezl malé děvče

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 19:15
30.3. 2021 18:59
Téma:

Na Slovensku poblíž českých hranic se stala děsivá nehoda, při které přímo pod kola přijíždějícího auta skočil splašený kůň. Zvíře těsně předtím shodilo malou jezdkyni, kterou vezlo. Při srážce utrpělo tak vážná zranění, že ho musel veterinář na místě utratit.

Nehoda se stala na výjezdu z Motešic nedaleko Trenčína, přibližně 40 kilometrů od hranic s Českem. "Děti byly na vycházce. Kůň shodil jezdkyni, splašil se, utekl a běžel směrem k hřebčínu. A v té panice skočil rovnou pod auto," popsal pro portál tvnoviny.sk veterinář Miloš Hájek.

 

Splašené zvíře se zachovalo tak, jak bylo naučené a zamířilo přímo na cestu. Jenže v tu chvíli po silnici projíždělo osobní auto, ve kterém seděli dva lidé. "Je tam plot, který toho koně pravděpodobně zabrzdil. Jenže pak nečekaně skočil přímo na silnici, řidič neměl žádnou šanci," doplnil Hájek.

 

 

V místním hřebčíně, kde chovají asi dvě stovky koní, se prý nikdo kompetentní k incidentu nechtěl vyjadřovat. Pouze uvedli, že koně si tam vypůjčilo malé děvče a šlo se s ním projít do lesa. "Je obrovské štěstí, že se tomu dítěti nic nestalo," má jasno veterinář.

 

Posádka auta vyvázla z nehody bez zranění, vůz ale skončil se zdemolovaným předkem. To kůň dopadl po tvrdém nárazu podstatně hůř - měl polámané nohy, krvácel z nozder a byl v šoku. Na místě ho tak museli utratit, aby se zbytečně netrápil.

TN.cz