náročný zásah

Kůň uvízl v rozbahněné jímce, vyplašené zvíře zachránili hasiči

Záchrana koně
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 20.8. 2019 17:10
Téma:

Liberečtí hasiči si v úterý ani nestihli oddechnout po jednom případu a už museli zamířit k dalšímu. Jednalo se o náročnou záchranu koně, který uvízl v jímce. Hasičům se vyplašené zvíře naštěstí podařilo velmi rychle vyprostit pomocí upínacích popruhů a záchranné sítě. Na vše dohlížel veterinář.

Tři jednotky hasičů zasahovaly v úterý před jedenáctou hodinou u dopravní nehody v obci Ještřebí, kde se srazila dvě osobní auta. Hasiči museli vyprostit jednu zraněnou ženu, které následně poskytli předlékařkou pomoc. Zároveň zajistili vozidla proti požáru.

 

Jakmile skončili, tak ale nezamířili na základnu, kde by si alespoň na chvíli oddychli, ale rovnou vyjeli k dalšímu náročnému případu.

 

"Jednalo se o záchranu koně, který v obci Luka na Českolipsku uvízl v jímce hluboké 2–3 m. Při příjezdu hasičů se kůň nacházel na boku skoro celý v bahně," přiblížila mluvčí hasičů Lucie Hložková.

 

 

Vyplašené zvíře bylo nutné co nejrychleji vyprostit. Hasiči použili upínací popruhy a záchrannou síť, díky tomu se podařilo koně zvednout a dopravit do bezpečí.

 

"Hasiči také asistovali při nakládce koně do převozního boxu. Na místě zásahu spolupracovali hasiči s přivolaným veterinářem, který po celou dobu zásahu poskytoval lékařský dohled," doplnila Hložková.

 

GALERIE: Náročné vyprošťování uvízlého koně

1
/
3
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Záchrana uvízlého koně

 

TN.cz