tragédie na dostizích

Kůň ztratil rovnováhu a rozdrtil jezdkyni (7). Zraněním podlehla

Ležící kůň
Zdroj: Profimedia
Téma:

K obrovské tragédii došlo v německém Neuenkirchenu. Na slavnostním ceremoniálu, kde se předávaly ceny vítězům dostihů, kůň shodil ze sedla a následně rozdrtil teprve sedmiletou jezdkyni. Dívka zraněním, které jí způsobil její vlastní kůň, podlehla.

Závod v Dolním Sasku v Neuenkirchenu se chýlil ke konci a začalo vyhlašování vítězů, když se celá akce změnila v obrovskou tragédii. Jeden z dostihových koní si stoupnul při slavnostním ceremoniálu na zadní nohy a setřásl sedmiletou jezdkyni na zem. Pak ztratil rovnováhu a na dívku spadl, podle mluvčího osnabrücké policie ji doslova rozdrtil.

 

Dívce byla podle webu Kronen Zeitung poskytnuta okamžitá první pomoc, záchranáři ji nejprve úspěšně resuscitovali a následně ji letecky přepravili do nemocnice. Tam se však stav sedmileté žokejky začal horšit a dívenka navzdory veškerému úsilí lékařů svým zraněním podlehla.

 

 

Celou akci organizátoři okamžitě zrušili. Děsivá tragédie otřásla všemi přítomnými, odbornou psychologickou pomoc policisté museli poskytnout nejen příbuzným zesnulé jezdkyně, ale i některým návštěvníkům.

Související témata:
mj TN.cz