Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.11. 2018 15:20

Kupujete ojeté auto? Chtějte k němu zimní pneumatiky nebo třeba i hotovost na vánoční dárky

Témata:

Od prvního listopadu platí povinnost mít na vozidle obuté zimní pneumatiky.

Tato povinnost sice není absolutní a dává řidičům možnost nazout zimní pneu i později, viz. zákon o zimním provozu č. 133/2011 Sb, paragraf 40a, nicméně odborníci na dopravu doporučují, aby zimní pneu byly na voze namontovány hned od prvního listopadu.

Na tuto situaci pružně zareagovali ve všech pobočkách společnosti Auto ESA. „Naši zákazníci, kteří kupují vůz prostřednictvím finanční služby, mohou do financování zahrnout i zimní pneumatiky, říká Pavel Foltýn z Auto ESA a vysvětluje: „Klient od nás obdrží kupón, který následně vymění v jedné z provozoven celorepublikové sítě pneuservisů za sadu pneumatik,

Podle Foltýna tak v těchto dnech nastává nejvýhodnější doba pro nákup ojetého vozu: „Nejde jenom o možnost získat zimní pneumatiky, ale také ceny vozidel jsou v tuto dobu mnohem výhodnější než třeba na jaře, kdy začíná motoristická sezóna.“ Rozhodně se tedy nevyplatí kupovat ojetý vůz mimo autobazar. „Riziko nákupu je tam enormní a výhody vlastně žádné,“ říká Foltýn. A kdo by snad o výhodnosti nákupu v Auto ESA pochyboval, proto mají v každé pobočce jedno veliké vánoční překvapení: „Při nákupu vozu prostřednictvím finanční služby může klient získat částku až 40 tisíc korun v hotovosti na vánoční dárky,“ přibližuje Foltýn další z benefitů nákupu vozu v certifikovaném autobazaru.

Komerční článek