video smutný osud

Krásná reportérka informovala o válce v Mosulu, zabila ji bomba!

Téma:

Krásnou reportérku Shifu Gardi (30), známou z kurdského kanálu Rudaw, zabila v Mosulu bomba. Stalo se tak poté, co dokončila reportáž o pohybu iráckých jednotek v západních oblastech držených Islámským státem. Její přátelé i kolegové truchlí.

Bourala veškeré stereotypy a rozhodla se do nebezpečné oblasti vydat jako odvážná žena. Kolegové z televizní stanice Rudaw o ní mluví jako o bojovnici, která se nebála postavit mužské dominanci a stát se válečnou reportérkou. Právě to se jí ale stalo osudným.

 

Shifa Gardi (30) zrovna dokončila svůj živý vstup z Mosulu o těžkých střetech iráckých a islamistických jednotek, když se ozval obří výbuch. Exploze zranila i jejího kameramana Younise Mustafu.

 

 

Sestavovala denní speciální program o mosulské ofenzívě pro TV Rudaw a chtěla informovat o válce přímo z místa. Při posledním živém přenosu měla na sobě i neprůstřelnou vestu a mluvila s vojáky o aktuální situaci.

 

 

Stanice Rudaw při vzpomínce na uznávanou reportérku zmínila i její záchranu zraněného králíka v této oblasti. "Králík trpí podvýživou, která se promítla i do jeho zničené tváře. Vzala jsem ho s sebou zpátky," řekla po návratu.

 

Podívejte se na reportáž o Mosulu:

Související témata:
lud TN.cz