závadné potraviny

Kuřecí řízky z Polska obsahovaly salmonelu! Nemáte je doma?

Kuřecí maso
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Státní veterinární správa opět odhalila závadné kuřecí maso pocházející z Polska. Prodávali jej v řeznictví v Bruntále. Správa upozorňuje, že maso můžou mít lidé stále doma. Situace je o to zrádnější, že maso nebylo prodáváno balené.

"Zásilka byla distribuována prodejnou masa a uzenin JANTAR spol. s.r.o., Opletalova 29/8, 792 01 Bruntál. Pokud má někdo kuřecí maso z inkriminované šarže stále ve své mrazničce, může zakoupený výrobek vrátit v místě prodeje," uvedl mluvčí Státní veterinární správy Petr Pejchal.

 

"Zboží bylo konečným spotřebitelům prodáváno jako nebalené, tzv. „na váhu“, formou pultového prodeje. Nelze jej proto doma identifikovat na základě obalu," dodává Pejchal s tím, že obezřetní by měli být hlavně lidé, kteří v této prodejně nakupovali kuřecí maso mezi 1. a 5. červencem.

 

Identifikace výrobku

Název: Kuřecí prsní řízky chlazené bez kůže
Označení na obale: KURECI RIZEK CERSTVY CHLAZENY VZDUCHEM TRIOH JAKOSTI ´A´
Datum dodání do ČR: 1. 7. 2015
Datum spotřeby: 5. 7. 2015
Výrobce: Firma Handlowo-Usługova „EMI“ Mirosłav Loska, Zakład Rozbioru Drobu, ul. Bielska 40, 43-520 Chybie
Původ zboží: Polsko
Identifikační číslo výrobce: PL 24034302 WE
Množství: 210 kg

 

Salmonelóza je průjmové onemocnění bakteriálního původu. Způsobují ho právě bakterie rodu Salmonella, které se do těla dostávají ústy (z potravy, nádobí, špinavých rukou). Onemocnění se zpravidla projevuje střevními potížemi. Pro zdravého silného jedince není toto onemocnění obvykle nebezpečné. Ohroženi však mohou být starší lidé, nemocní či malé děti – hůře se vyrovnávají s velkými ztrátami tekutin (průjem, zvracení).
 

 

jox TN.cz