klienti pojišťoven perlí

Kuriozity z dovolené: Pupínek na hýždi i nehoda uprostřed pouště!

Téma:

Pojistné události nahlašují klienti pojišťoven ze všech koutů světa, problémem exotických krajin ale bývá nedostupnost adekvátní péče, kdy první ošetření probíhá často u místních léčitelů či šamanů. V těchto zemích pak jde především o zabezpečení převozu do nejbližšího odborného zařízení. A v průměru se tyto náklady pohybují od desítek do stovek tisíc korun.

Jednu z kuriózních situací, kterou tuzemská pojišťovna řešila v rámci cestovního pojištění, byla dopravní nehoda motorkáře uprostřed pouště v Mongolsku.

 

"Klient se nacházel mimo dosah běžné dopravy či nemocnice a jeho zranění neumožňovalo pokračovat na motocyklu, museli jsme proto zařídit transport leteckou ambulancí na první ošetření z města Ulángom do hlavního města Ulánbátar," říká vedoucí zdravotnické asistence pojišťovny Allianz Jakub Fiala.


Transport vyžadoval doprovod lékaře a zdravotní sestry v hodnotě téměř 21 000 USD (cca 485 tis. korun). Klient byl několik dní hospitalizován a následně převezen s lékařským doprovodem zpátky do ČR. Celkové náklady se vyšplhaly více než 800 tisíc korun.

 

Prekérní situace


Další netradiční zážitek si ze své dovolené přivezl klient, který si rozškrábal pupínek na hýždi, který se mu časem zanítil a zapříčinil vznik abscesu.

 

Máte také vtipnou historku z dovolené, kterou jste museli nahlašovat pojišťovně? Podělte se s námi o ní na zpravy@nova.cz nebo na našem facebooku!

 

Turista musel být dvakrát hospitalizovaný v USA a následně v Hondurasu, kam pokračoval ve své cestě poté, co lékaři v USA vyhodnotili situaci jako doléčenou. Tam se mu však stav opětovně zkomplikoval díky velké vlhkosti klimatu. Výdaje se tentokrát dostaly na částku téměř 1,6 milionu korun.

Pozor na alkohol


Existují ale i případy, v rámci kterých cestovní pojištění uplatnit nelze. "Bylo to například po dopravní nehodě klienta na motocyklu v Thajsku, protože neměl platné řidičské oprávnění. Náklady za jeho hospitalizaci a repatriaci dosáhly téměř tři sta tisíc korun," vysvětluje Fiala.

 


V nedávné době asistovala pojišťovna u muže, který byl také po dopravní nehodě na motocyklu, tentokrát v Maďarsku, kde byl hospitalizovaný zhruba týden po vážném úrazu páteře. Ten měl za následek jeho ochrnutí od krku dolů Ukázalo se ale, že muž byl pod vlivem alkoholu - i když původně tvrdil, že nebyl.

 

Takovéto lhaní se ale nevyplatí. Pojišťovny jsou totiž na tyto případy připravené a v jejich smlouvách je jasně napsané, že zranění způsobené nadměrnou konzumací alkoholu nebo návykových látek nebudou proplácet.

nor TN.cz