Krádež v obchodě

Kuriózní krádež. Zlodějka se chystala na narozeninovou party

Petr Brzek
Petr Brzek
Aktualizováno 10:40
23.2. 2021 10:18
Téma:

Policisté ve Svitavách už vyšetřovali kde co, ale tohle ještě ne. Neznámá žena ukradla z malého obchodu nádobu s balónkovým heliem. Případ policie vyšetřuje jako přestupek. Škoda na ukradeném zboží je podle policie tisíc korun.

Plyn, který je uvnitř, vždycky společnost pobaví. Po jeho vdechnutí člověk změní na několik okamžiků hlas a mluví tak legračně, až se všichni kolem popadají za břicho. Helium je vítaným společníkem na rodinné oslavě a je velmi pravděpodobné, že se na nějakou takovou chystala i pachatelka.

 

“Kdo ženu na záznamu pozná, měl by se policistům neprodleně ozvat. Zavolat může přímo na tísňovou linku 158,“ říká k případu mluvčí pardubické policie Dita Holečková.

 

 

Podezřelá žena přišla do obchodu a šla prakticky najisto. Ve chvíli, kdy prodavačka obsluhovala jinou zákaznici, prošla kolem pokladny. Balónkové helium v krabici nijak nemaskovala, dala si ho podél těla a rychle zmizela.

 

"Případ vyšetřujeme jako přestupek, škoda na ukradeném zboží je tisíc korun,“ doplnila Holečková.

 

 

Únorová krádež balónkového helia je zcela kuriózní a na východě Čech se jí vyrovná snad jen zmizení automatu na žvýkačky. Stalo se to před čtyřmi lety v Chocni a žvýkaček tam bylo tolik, že by pachateli zásoba vydala na půl roku.

TN.cz