mobilní telefon

Kuriózní nehoda: Řidič zastavil u přejezdu, rozjel se přímo pod vlak

Téma:

Kuriózní nehoda se včera večer stala na Jindřichohradecku. Auto tam nabouralo na přejezdu do osobního vlaku. Řidič sice podle všeho nejprve zastavil na světlech, pak se ale znovu rozjel přímo ve chvíli, kdy po přejezdu projížděl vlak.

U železničního přejezdu v Jindřiši na Jindřichohradecku stojí osobní auto. Přední část má po nárazu do vlakové soupravy, která stojí opodál, zdemolovanou. "Řidič vozidla Opel pravděpodobně nedal přednost projíždějícímu vlaku a narazil do jeho boku," uvedla mluvčí policie Štěpánka Uhlířová.

 

Podle svědků řidič na přejezdu zastavil, jenže pak si začal hrát s mobilním telefonem a najednou se zničehonic rozjel. Při psaní zpráv, hraní her nebo brouzdání po internetu nejspíš řidič prostě zapomněl, že čeká na projetí vlaku, a rozjel se. Naštěstí to pro něj nedopadlo tragicky.

 

"Řidič osobního vozidla utrpěl lehčí zranění, se kterým byl převezen do jindřichohradecké nemocnice, při nehodě vznikla škoda 105 tisíc korun," doplnila Uhlířová.

 

 

Bez zranění z nehody vyvázlo i 12 cestujících a dva strojvedoucí ve vlaku. Provoz na úzkokolejné trati z Nové Bystřice do Jindřichova Hradce byl kvůli havárii na několik hodin zastaven.
 

David Pik / klma tn.cz / TV Nova