Ústecký kraj

Kuriózní zadržení: Zloděje z Mostecka prozradil zapomenutý pes

Uvázaný pes - 1
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
15.10. 2020 23:14
Téma:

Zákrok, který mají za sebou litvínovští policisté, muži zákona skutečně nepodstupují každý den. Na muži, který si měl z obchodu odnést zboží bez placení, nic divného není. Roztržitý zloděj však na místě zapomněl uvázaného psa, pro kterého si musel přijít do útulku.

Policistům naproti se vydal muž, který měl v jednom z litvínovských supermarketů ukrást čokoládové bonbony za více než tisíc korun. Ty si schoval do batohu a když si ochranka všimla, že odchází bez placení, dal se na útěk.

 

U obchodu však zapomněl svého uvázaného psa, díky kterému ho muži zákona nakonec dopadli. "Pes tam zůstal několik hodin, a na upozornění pracovníků prodejny ho strážníci převezli do útulku, kam si pro něj podezřelý přišel," popsala policejní mluvčí Ludmila Světláková.

 

 

Šestatřicetiletý muž z Litvínova si vyslechl obvinění z krádeže. Jeho trest bude podle informací policie o to vyšší, že kradl v době nouzového stavu, a navíc to nebylo poprvé.

 

"Již v minulosti byl potrestán nepodmíněným trestem. Za krádež v obchodě mu nyní hrozí s ohledem na dobu spáchání trest odnětí svobody na dvě léta až osm let," dodala Světláková.

TN.cz