Ježek v kleci

Kuriózní zásah hasičů! Museli řešit skutečnou "záhadu hlavolamu"

Ježek v kleci
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Ježek v kleci
Téma:

Netradiční zásah mají za sebou středočeští hasiči ze stanice v Říčanech. V neděli ráno je volali, aby přišli do obce Světlice přijali vyřešit ježka v kleci. Nešlo ale o tradiční hlavolam zpopularizovaný v románech Jaroslava Foglara, ale o skutečné zvíře, které uvízlo v gabionu.

Tísňové volání na linku 150 přijal operační důstojník středočeských hasičů v neděli krátce před 6. hodinou ráno. Naštěstí volání, aby přijeli vysvobodit ježka z klece, nepovažoval za vtip a do obce Světlice v okrese Praha-východ vyrazila jednotka profesionálních hasičů z Říčan.

 

"Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že ježek uvízl v gabionu, tedy v kleci, která se po vyplnění kameny využívá například pro výstavbu opěrných zdí," prozradil mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

 

 

Zvíře už na své zachránce doslova čekalo. Za použití štípacích kleští hasiči nezraněného ježka opatrně vystříhali a pustili do volné přírody.

 

"Celá záchranná akce trvala od ohlášení dvanáct minut," dodal mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

 

 

Kuriózní případ řešili v uplynulém týdnu také hasiči z Pražského hradu. "Malé dítě si v nestřežené chvíli navléklo přes hlavu na krk dětské záchodové prkénko, a rodiče přes veškerou snahu nebyli schopni dítěti přetáhnout prkénko přes hlavu zpět. Proto přivolali hasiče, kteří pákovými nůžkami prkénko rozstříhali a ujařmené dítě osvobodili," prozradil Radek Stránský z oddílu hasičů Pražského hradu.

 

 

Největší rozruch ale vzbudil minulou středu zásah pražských hasičů, které volali do vinohradské nemocnice k muži, jemuž se na penisu zasekl kovový kroužek. Více o zásahu ZDE.
 

vbo TN.cz