hasící substance

VIDEO: Bílá pěna zavalila ulice u letiště. Nesahat, varují hasiči!

Kalifornské letiště zahalila bílá pěna
Zdroj: ČTK
Téma:

Kalifornské letiště zažilo velmi kuriózní nehodu. Závada na hasícím systému zahalila celý hangár a okolní ulice do moře pěny. Místním obyvatelům bylo doporučeno se pěny nedotýkat, protože by mohla dráždit kůži.

Závada na hasícím systému se podle portálu MercuryNews projevila už v pátek v 10:50, když začala nadýchaná pěna plnit hangár na letišti ve městě San Jose. Z počátku nebylo jasné, co poruchu hasícího systému způsobilo.

 

"Pěna má zabránit šíření ohně uvnitř budovy. Pokud tam nějaké plameny byly, systém zafungoval dobře," komentoval pro MercuryNews kapitán hasičů San Jose Mitch Matlow. Podle něj ale pěna brzy naplnila celý hangár a začala se šířit do ulice.

 

Na první pohled vypadá hasící substance jako sníh a ve slunné Kalifornii tak vznikla iluze zimy. "Ve své koncentrované podobě je chemikálie používaná k vytvoření pěny dráždivá, ale o tyto vlastnosti přichází, když se rozředí," vysvětlil Matlow.

 

 

I tak není podle něj nejchytřejší nápad do substance vstupovat a dotýkat se jí. Ani doporučení hasičů ale mnohé nezastavilo.

 

 

Ulice byla zavřená celé páteční odpoledne, úklidová společnost použila přípravek proti pěnění a zbývající tekutinu vysála do cisterny, aby se zbytek chemikálie odvezl ke zpracování.

 


 

klma TN.cz