názorná školení

KURZY PRO UPRCHLÍKY: Takhle to vypadá na hodinách sexu!

Kurzy uprchlíků - 3
Zdroj: Linda Hagen/ Profimedia
Téma:

Norské "výchovné" kurzy pro uprchlíky jsou v Evropě vyhlášené. Intenzivněji se o ně ale okolní státy začaly zajímat až po silvestrovských útocích v Kolíně nad Rýnem. Jak to na takových kurzech vlastně vypadá, zjišťovali reportéři britského Daily Mail.

Většina norských kampaní pro zaškolování uprchlíků ze Sýrie má podobné poselství: Ačkoli jsou ženy u nás vyzývavější, nejsou pouze sexuálními objekty. Pro některé muslimy jsou tato pravidla nepochopitelná. Vždyť ženy si o sex přímo říkají - tak proč jim nevyhovět?

 

Myšlení muslimských uprchlíků se snaží změnit i Linda Hagenová. Na svých přednáškách používá vedoucí kurzu hlavně fotografie žen, na kterých se snaží "žákům" názorně ukázat, co jednotlivá gesta dívek znamenají.

 

 

Její práce přitom není vůbec jednoduchá. "Políbila ho, to je pozvánka k sexu," říkají přesvědčeně účastníci kurzu. "Přistoupila ke mně, tak to souhlasí," vykládají si další západní gesta jinak.

 

 

Hagenová je přesvědčená o tom, že síla odhodlání páchat zlo pramení ze skupinové podpory. Jedinec by se k něčemu podobnému mnohdy prý vůbec neuchýlil. Jsou zvyklí následovat vůdce, myslí si lektorka.

 

"Kdyby násilníci byli od skupiny odtržení, nemuselo by možná k takovým útokům docházet," říká. I silvestrovské události se podle Hagenové nesly spíše ve znamení "kolektivního znásilnění".

 

 

Své žáky se snaží donutit přemýšlet. Často jim proto pokládá otázky typu: Jaký je rozdíl mezi láskou a sexem? Co se asi honí hlavou ženě s odhaleným ramenem na obrázku? Jak poznáte, že dívka dává svolení k opravdovému styku?

 

 

Na filmových ukázkách, kde se objímají dva lidé, pomalu spolu plouží na parketu či se dokonce líbají, pak uprchlíkům vysvětluje další zvyklosti. "V Norsku je toto normální," říká.

 

"Všichni souhlasí s tím, že znásilnění je špatné. Jsou ale 'šedé zóny', jako tyto situace, které je těžké nějak uchopit. S tím ale bojuje mnoho z nás," říká Hagenová.

 

Hagenová za necelý týden povede velkou konferenci v Oslu, kde bude školit zástupce dalších evropských zemí.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ODPORNÝ obchod se zoufalými lidmi! E-shop nabízí pronájem uprchlíků

TO NEPOCHOPÍTE! Zdeněk Macura vymyslel šílený plán na pomoc uprchlíkům

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

lud TN.cz