Nastartujme Česko

Kutná Hora žije! Město rozjelo projekt na podporu podniků a živnostníků

Kadeřnice s rouškou a štítem
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
15.9. 2020 5:45

Na lokální živnostníky, podniky i pořadatele kulturních či sportovních akcí pamatuje projekt Hora žije. Zapojit se může každý a na webu inciativy se mohou zaregistrovat také ti, kteří šijí roušky a chtějí je nabídnout potřebným.

Cílem projektu Hora žije je propojit všechny podnikatele a tvůrce z Kutnohorska. Svůj oblíbený podnik či obchod můžete podpořit například zakoupením voucheru, nebo si předplatit vstupenku na kulturní akci, do muzea či na výstavu.

 

K pomoci lokálním živnostníkům můžete také motivovat ostatní. Postačí se svým nákupem u některého z registrovaných podniků či obchodů pochlubit na sociálních sítích s hashtagem #horazije.

 

O akcích a workshopech, které se ve městě na podporu místních podnikatelů chystají, autoři projektu pravidelně informují na facebooku Hora žije. Těšit se můžete například na sousedskou slavnost Zažít město jinak, která proběhne v sobotu 19. září.

 

 

Pomoci potřebným můžete také jinak. Šijete roušky a chtěli byste je poskytnout těm, kteří je nejvíc potřebují? Stačí se zaregistrovat! "Pojďme všechny lokální výrobce roušek spojit na jedno místo. Vyplňte dotazník a zapojíme vás do adresáře a mapy horazije.cz," vybízí autoři inciativy na svém webu.

 

Víte o jakékoli iniciativě nebo aktivitě, která se snaží nastartovat ekonomiku? Máte nápad, jak pomoci lokálním podnikatelům nebo živnostníkům? Dejte nám vědět! Napište nám na nastartujmecesko@nova.cz nebo na facebook.

TN.cz