Zákeřná nemoc

Květa (59) desítky let zachraňovala životy. Teď prohrála boj s covidem

Zesnulá zdravotní sestra Květa
Zdroj: ZZS Olomouckého kraje
Zesnulá zdravotní sestra Květa
Petr Zelený
Petr Zelený
25.1. 2021 15:27
Téma:

S obrovskou ztrátou se musejí vyrovnat záchranáři ze severu Moravy. V sobotu totiž zemřela devětapadesátiletá Květa, která desítky let pracovala jako zdravotní sestra na základně záchranky v Zábřehu na Šumpersku. Podlehla covidu-19.

"Před pár dny Květa onemocněla nákazou covid-19 a vzhledem ke svým přidruženým onemocněním svůj boj s touto zákeřnou nemocí bohužel prohrála," informovala o tragédii v pondělí mluvčí olomouckých záchranářů Lucie Urbanová.

 

Květa u záchranky pracovala od roku 1991. Nejprve v rámci nemocnice s poliklinikou v Šumperku a také v nemocnici v Zábřehu.

 

"Od roku 2004, po vytvoření krajské organizace Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, vyjížděla k pacientům z výjezdové základny Zábřeh. Byla pracovitá, laskavá, obětavá vůči pacientům i spolupracovníkům, vždy ochotná zaskočit za nemocné kolegy," uvedla Urbanová.

 

 

Podle ní se Květa ve svém volnu věnovala především rodině, s manželem vychovali dvě děti. Do další práce zdravotní sestra nabírala energii u moře. Vnučku Elišku, na kterou se velice těšila, si bohužel užila jen velmi krátce.

 

"Kolegové, se kterými byla v dennodenním kontaktu, na ni budou vzpomínat jako na usměvavou a optimistickou kolegyni. Jejím předčasným odchodem ztrácíme člověka, který ale navždy zůstane v našich srdcích," doplnila Urbanová.

 

Na koronavirus zemřela i zdravotní sestra v Jihlavě. Pro její dcerku uspořádali sbírku:

TN.cz