Koronavirus a mazlíčci

Kvůli Covid-19 nechtějí pejska operovat. Může mít trvalé následky

Nemocný pes
Zdroj: Getty Images
Ilustrační fotografie.
Lucie Staničková
Lucie Staničková
Publikováno 2. 4. 2020
Téma:

Nařízení, která vláda vydala kvůli šířícímu se koronaviru, nedopadají pouze na lidi, ale také na naše domácí mazlíčky. Zavedená opatření spojená s epidemií mohou totiž zvířata poznamenat na celý jejich život.

V nezáviděníhodné situaci je čtenářka TN.cz, jejíž devítiměsíční pejsek trpí vrozenou vadou, kvůli které mu špatně srůstají kosti na předních nohách. Tento problém se dá vyřešit operací, kterou lékař musí provést do jednoho roku života zvířete.

 

Kvůli pandemii koronaviru však většina veterinárních klinik zavedla přísná opatření, omezila preventivní zákroky a řeší pouze akutní případy.

 

Proto také lékař ve Vetcentru ve Stodůlkách zrušil naplánovanou operaci postiženého psa. Ten již brzy nebude moci zákrok podstoupit a zůstanou mu trvalé následky na celý život.

 

 

"Ve čtvrtek jsem tam volala, abych se dohodla s panem doktorem na operaci, ale řekl mi, že to není možné, protože mohou operovat pouze urgentní případy kvůli Covid-19 a nařízení vlády,“ uvedla v emailu smutná čtenářka TN.cz.

 

Jiný názor má šéf Vetcentra doktor Lukáš Duchek. Podle něho není jediný důvod k odložení operace.

 

"Pan doktor, který operaci odložil, u nás pracuje jako externista a může k tomu zaujmout vlastní postoj. Přestože se snažíme veškeré preventivní zákroky odkládat, nevidím důvod, proč by pes nemohl být nyní operovaný. Já osobně tyto zákroky v pracovní době provádím,“ uvedl doktor Lukáš Duchek.

 

Jak to s devítiměsíčním pejskem nakonec dopadne zatím není jasné.

 

Strojvůdce ve vlaku objevil černého pasažéra, který cestoval sám. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz