šíření koronaviru

Kvůli koronaviru zemřelo už více než 2000 lidí! Karanténa na výletní lodi končí

Martin Klícha
Martin Klícha
19.2. 2020 6:23
Téma:

Kvůli novému koronaviru zemřelo více než 2000 lidí. Už druhý den v řadě se zpomalil nárůst nových případů, nakažených je ale více než 75 tisíc. Po čtrnácti dnech v karanténě mohou lidé, kteří museli zůstat na palubě výletní lodi Diamond Princess a nebyla u nich potvrzena nákaza koronavirem, konečně na břeh.

Během úterý přijala čínská Národní zdravotní komise hlášení o 1749 nových případech, zároveň panuje podezření na nákazu u dalších 1185 lidí. Nemoci způsobené virem podlehlo 136 lidí, z toho 132 v provincii Chu-pej, která je epicentrem epidemie.

 

Jen v Číně je 74 185 nakažených lidí a 2004 lidí nemoci způsobené koronavirem podlehlo, podle komise se do kontaktu s nakaženými pacienty dostalo více než půl milionu lidí, téměř 136 tisíc je aktuálně pod dohledem lékařů.

 

On-line reportáž

Epidemie koronaviru

18:09

Díky epidemii koronaviru se v Číně dočasně snížily emise oxidu uhličitého ve vzduchu, a to až o čtvrtinu. Důvodem je výrazný pokles průmyslové výroby, ale i spotřeby elektřiny.

15:50

Irák se připravuje na příjem lidí z výletní lodi Diamond Princess, na palubě bylo 15 Iráčanů, uvádí agentura APTN.

15:18

Grafická podoba případů nákazy koronavirem po celém světě

Případy nákazy koronavirem ve světě.

 

Mimo pevninskou Čínu bylo nakažení koronavirem potvrzeno u více než tisíce lidí. Nejvíce případů bylo potvrzeno na výletní lodi Diamond Princess, nakazilo se 545 lidí. Po dlouhých 14 dnech v karanténě mohou ostatní pasažéři, u kterých testy nákazu virem vyloučily, konečně na pevninu.

 

 

Nejvíce případů nákazy koronavirem mimo pevninskou Čínu bez lidí z výletní lodi hlásí Singapur (81), Japonsko (68), Hongkong (62) a Jižní Korea (46), uvádí portál CNN.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz