Otevírací doba

Zmatky kolem prodeje na Velikonoce: Úřad vysvětlil, kdo smí otevřít

Lukáš Richtár
Lukáš Richtár, Roman Dolejský
30.3. 2021 9:33
Téma:

Během některých státních svátků musejí být supermarkety zavřené. To je zrovna případ Velikonočního pondělí, které letos vychází na 5. dubna. Kvůli krizovým opatřením vlády ale budou prodejny zavřené jak na Velikonoční pondělí, tak na Velký pátek.

Nouzový stav, který trvá v České republice už od října, umožňuje supermarketům ponechat otevřené prodejny i během státních svátků, kdy jinak musejí být zavřené. Jak ale upozornila Česká obchodní inspekce (ČOI), prodejny budou muset zůstat zavřené kvůli vládním opatřením.

 

Zákaz prodeje se tak vztahuje jak na Velikonoční pondělí, tak na Velký pátek, který tento rok vychází na 2. dubna. "Musejí být uzavřeny všechny provozovny s výjimkou čerpacích stanic, lékáren, prodejen na letištích, železničních stanicích a autobusových nádražích, prodejen ve zdravotnických zařízeních a některých stravovacích služeb," uvedla ČOI.

 

 

Anketa

Vadí vám uzavření prodejen na Velký pátek a na Velikonoční pondělí?

Hlasovalo 4594 lidí.

Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) po pondělním jednání vlády požádal obyvatele České republiky, aby ještě vydrželi.

 

Plošné uzavření obchodů na Velký Pátek nechápe prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza. Pro TN.cz řekl, že to povede pouze k tomu, že se Češi na nákupy navalí ve čtvrtek po práci.  

 

Karel Havlíček se vyjádřil k otevírací době obchodů na Velký pátek:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz