Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Brutální bitka

Kvůli pivu dostali muži u stánku s kebabem nakládačku. VIDEO

Belgická policie vyšetřuje rvačku před restaurací v centru Antverp. Podle prvotních zpráv měl konflikt vzniknout mezi opilými muži a majitelem restaurace, který je upozornil, že v jeho podniku se alkohol nepodává. Jeden ze zmlácených mužů se ale brání, že byl střízlivý a pracovníci jej a jeho syna napadli kvůli obyčejné plechovce piva.

Rvačku na náměstí Rooseveltplaats v Antverpách natočil jeden z kolemjdoucích. Podle prvotních informací mělo jít o konflikt dvou opilých mužů se zaměstnanci restaurace. Muži na její zahrádce popíjeli alkohol, vzhledem k tomu, že ten se v restauraci nepodává, přišel je na to upozornit majitel. Od jednoho z mužů měl prý utržit ránu, po níž se strhla rvačka.

 

Kolemjdoucí natočil, jak zaměstnanci podniku staršího muže bijí pěstmi, kopají a nakonec i mlátí dřevěnými židlemi. Rány schytal i druhý z mužů. Napadený senior se ale brání, že rozhodně nebyl opilý.

 

"Já jsem neměl ani kapku alkoholu už 20 let!" ohradil se pro web hln.be jednašedesátiletý Eddy Brosius,který společně se svým synem Jaimiem od zaměstnanců restaurace schytal nakládačku.

 

"Chtěli jsme si na zahrádce rychlého občerstvení dát sendvič. Mě tam znají, pravidelně jsem si tam dával kafe. Jaimie měl vypitých pár piv a v kapse měl plechovku dalšího. Tu si položil na stolek. Majitel si přišel stěžovat, že alkohol u něj není z náboženských důvodů dovolený," prozradil Eddy.

 

 

Jeho syn se podle zbitého muže snažil plechovku schovat, přišel ale další zaměstnanec a do Jaimieho strčil. Další z mužů jej udeřil kovovou tyčí, na níž opékají pita chléb, po hlavě. Z restaurace muže vyhodili na ulici, kde útok pokračoval.

 

"Spadl jsem na zem, přes tyč, kterou na mě útočil, jsem akorát včas hodil kabát, takže minul. Další ze zaměstnanců mě ohrožoval židlí ze zahrádky. Když jsem ležel na zemi, tak mě kopali a mlátili. Mám tři zlomená žebra, pohmožděné koleno, loket a zlomenou ruku. Ve čtvrtek mi ji budou operovat. Jaimie má na hlavě šest stehů," prozradil Eddy.

 

 

Případ vyšetřují policisté. Ti již vyslechli některé ze zaměstnanců restaurace. Eddyho a jeho syna Jaimieho také čeká výslech. Eddy je rád, že útok jeden z kolemjdoucích natočil. "Například oni odmítají, že by nás mlátili železnou tyčí, což je na videu jasně vidět. Jsem tomu neznámému autorovi videa velmi vděčný, protože policie má z podobných útoků málokdy záběry," dodal zraněný senior.
 

vbo TN.cz