Kilometrové kolony

Dopravní kolaps! Požár kamionu uzavřel část Pražského okruhu

Kvůli požáru nákladního vozidla musel být v pondělí nad ránem kompletně uzavřen Lochkovský tunel na Pražském okruhu. Policisté odklání dopravu po objízdné trase. Kolem osmé hodiny byl otevřen alespoň jeden z tubusů tunelu.

V tunelu začal krátce po páté hodině hořet nákladní automobil. Hasiči s ohněm bojovali přes půl hodiny. Další dvě hodiny byl ovšem tunel kompletně uzavřený. Před osmou hodinou byl otevřen alespoň jeden z tubusů, do kterého byl sveden provoz.

 

Podle mluvčí pražských hasičů Pavlíny Adamcové bojovaly s požárem posádky ze čtyř stanic. Kamion byl zcela zničen, na vozidle a na tunelu vznikla škoda za tři miliony. Řidič při požáru nebyl zraněn.

 

Policie odkláněla dopravu po objízdných trasách. Ve směru od D1 se sjíždělo na exitu 10 na Strakonickou ulici, v opačném směru se sjíždělo na exitu 16 (Slivenec) na ulici K Barrandovu.

 

GALERIE: Požár kamionu v Lochkovském tunelu

1
/
7
Zdroj: HZS Praha
Požár kamionu v Lochkovském tunelu - 1

 

Před sjezdy se ale tvoří kilometrové kolony. Ve směru od Ruzyně začíná kolona už na 22. kilometru. Ve směru od dálnice D1 začíná kolona už u exitu 3 Vestec. Kvůli kolonám policisté krátkodobě uzavírají také tunel Chlupnice na pravém břehu Vltavy.

 

Kritická je situace také na objízdných trasách, tedy na Strakonické ulici a na ulici K Barrandovu. Na sjezdu z Ulice k Barrandovu na Barrandovský most navíc probíhá dlouhodobá rekonstrukce a provoz je stažen do jednoho pruhu, což situaci ještě více komplikuje.

 

 

Podle stránek Dopravniinfo.cz provozovaných Ředitelstvím silnic a dálnic měl být provoz v tunelu obnoven kolem 7:20. Před sednou hodinou ale ŘSD posunulo odhadované otevření tunelu na 8:20. Kolem osmé hodiny zůstává uzavřený tubus ve směru od D1. Provoz je ale veden obousměrně ve druhém tubusu.

Související témata:
vbo