Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

pět mrtvých

Obří požár hotelu zavinila cigareta. Policie obvinila dva zaměstnance

V sobotu 20. ledna došlo k požáru hotelu v Náplavní ulici v Praze, který si vyžádal pět obětí. Policie po 11ti měsících zahájila trestní stíhání dvou zaměstnanců, kteří v té době věděli o nefunkční požární signalizaci a ohrozili tak životy lidí. Požár byl pravděpodobně způsoben odhozenými nedopalky do vnitrobloku.

K požáru došlo v hotelu Eurostars David v pražské Náplavní ulici ve večerních hodinách. Na místě tehdy zasahovalo 16 jednotek hasičů, kteří museli evakuovat 40 lidí. Požár si vyžádal pět obětí, poslední muž (82) zemřel v březnu v Nizozemí. Škoda byla vyčíslena na 20 milionů korun.

 

V pátek kriminalisté Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy zahájili trestní stíhání dvou lidí pro trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti.

 

"Stíhané osoby jsou zaměstnanci hotelu, kteří podle usnesení věděli o nefunkčním požárně bezpečnostním zařízení. Konkrétně byla nefunkční elektronická požární signalizace, která v případě požáru ovládá evakuační výtah, odvětrání chráněné únikové cesty, vypnutí klimatizace, vypnutí elektrického proudu, spuštění náhradního agregátu a varování ubytovaných," uvedl tiskový mluvčí Jan Daněk.

 

GALERIE: Požár hotelu v centru Prahy

1
/
33
Zdroj: AKTU.cz
Požár hotelu v Praze - 3

 

Požár na základě informací oboru požární ochrany způsobily odhozené nedopalky cigarety do vnitrobloku. "Následně se požár rozšířil přes zázemí recepce, do haly hotelu, haly v prvním a druhém poschodí. Pak zplodiny hoření zasáhly veškeré ubytovací prostory hotelu i únikové cesty," dodal Daněk.

 

"Za trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti s následkem smrti hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi," doplnil Daněk.

 

Připomeňte si lednovou reportáž o požáru z Televizních novin:

reg TN.cz