usmrcení z nedbalosti

Kvůli smrti syna při horské túře hrozí Češce v Rakousku tři roky vězení

Drachenwand
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Martin Klícha
Martin Klícha
21.7. 2020 12:43
Téma:

Kvůli smrti šestiletého syna při alpské túře hrozí 42leté Češce až tři roky vězení. Malý chlapec zemřel v únoru při sestupu z hory Drachenwand, ve tmě uklouzl a zřítil se do hloubky 60 až 70 metrů. Zachránit už se ho nepodařilo.

Po smrtelné nehodě na Drachenwandu u jezera Mondsee z konce února vzneslo státní zastupitelství ve Welsu obvinění z usmrcení z nedbalosti proti matce, informuje portál Kleine Zeitung.

 

Čtyřčlenná skupina vyrazila na obtížnou cestu, túry se účastnila matka se synem, její partner a kamarád. Podle mluvčího státního zastupitelství Christopha Webera je cesta, kterou zvolili, ze své podstaty nevhodná pro děti.

 

Podle Kleine Zeitung měl výstup trvat třikrát déle než obvykle. Při sestupu do rokle pak ve tmě došlo k neštěstí. Chlapec spadl do hloubky 60 až 70 metrů. Pomoc bohužel přišla příliš pozdě.

 

 

Podle státního zástupce neměla matka syna dostatečně jištěného, navíc zřejmě dítěti chyběla svítilna, uvádí Kleine Zeitung. V případě odsouzení hrozí Češce až tři roky ve vězení.

TN.cz