galerie lesní požár

Kvůli těžbě dřeva hořely dva lesy, oheň zničil speciální stroj

Požár speciálního lesnického stroje - 1
Zdroj: TN.cz
Téma:

V pátek odpoledne zaměstnal hasiče z Radotína a Modřan požár speciálního lesního stroje, oheň se rozšířil i na okolní porost, na pomoc jim proto vyrazily také jednotky Středočeského kraje. Hasiči museli likvidovat požár v dýchací technice. Středočeští hasiči museli bojovat s lesním požárem i ve čtvrtek.

V pátek odpoledne přijala tísňová linka hlášení o požáru techniky v lese poblíž středočeské obce Třebotov. Hořet začal speciální lesnický stroj pro těžbu dřeva. Po příjezdu na místo zjistili hasiči, že se oheň rozšířil i na okolní porost.

 

Aby se co nejrychleji zabránilo dalšímu šíření ohně po lese, vyrazili pražským hasičům na pomoc také jednotky ze Středočeského kraje. "Hasiči likvidovali požár pomocí 3C proudů a v dýchací technice," přiblížil mluvčí hasičů Martin Kavka.

 

Kvůli lesnímu požáru vyjížděli středočeští hasiči také ve čtvrtek kolem 4. hodiny. Západně od Barochova na Benešovsku probíhalo pálení klestí po lesní těžbě, to se však vymklo kontrole. Silný vítr totiž rozfoukal jiskry do přilehlého porostu.

 

GALERIE: Požár speciálního lesnického stroje

1
/
13
Zdroj: TN.cz
Požár speciálního lesnického stroje - 1

 

"Požár na ploše o přibližných rozměrech 150 x 300 metrů, při kterém byl vzhledem k jeho rozsahu, dalšímu šíření vlivem silných poryvů větru a také počtu nasazených sil vyhlášen druhý poplachový stupeň," přiblížil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

 

 

Zhruba za hodinu se podařilo požár lokalizovat, likvidace ale trvala až do půl osmé, místo požáru pak ještě kontrolovali dobrovolní hasiči z Pyšel.

 

GALERIE: Lesní požár na Benešovsku

1
/
14
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Lesní požár na Benešovsku - 1

 

"Díky správně zvolené taktice a vedení zásahu i vysokému fyzickému nasazení všech hasičů pohybujících se v těžce přístupném členitém terénu nedošlo k výraznějšímu rozšíření požáru a mnohem větším škodám, které i tak byly předběžně vyčísleny na 400 tisíc korun," doplnil Holomčík.
 

klma TN.cz