Týrání v Pardubicích?

Kvůli účtu na Facebooku zmlátila dceru, teď jí hrozí 5 let vězení

Zmlácená dívka
Zdroj: Thinkstockphotos/ oficiální zdroj
Téma:

Až na pět let do vězení by mohla jít jedna matka z Pardubic. Policisté totiž prošetřují, jestli její výchovné metody nenaplňují skutkovou podstatu trestného činu týrání svěřené osoby. Dceru totiž zmlátila tak, že si toho všimla učitelka ve škole. Matce vadilo, že si dcera zřídila účet na Facebooku.

Policisty do jedné pardubické školy zavolala učitelka, která si během hodiny plavání všimla, že nezletilá studentka má na těle velké hematomy. Nešlo jen o nějakou tu modřinu, ale dívka měla doslova zmalovaný zadek. Učitelka to tak nemohla nechat bez povšimnutí.

 

Do školy se vedle policistů dostavili i pracovníci Orgánu sociálně-právní ochrany dětí Pardubice. "Slečna uvedla, že nemá problém hovořit o tom, co se stalo. Její matka údajně zjistila, že si přes její zákaz založila facebookový profil a za to následoval velký "výprask" vařečkou. Dívka se údajně bránila a při snaze vykrýt rány měla "pohmožděnou" i horní končetinu," uvedla pardubická policejní mluvčí Eva Maturová.


 

Vyučující do školy zavolali také matku zmlácené dívky. Ta potvrdila, že svou dceru kvůli účtu na sociální síti seřezala. Dcera se s ní ale domů nevrátila.

 

"Měla až tak velký strach z toho, co bude doma následovat, že prosila nejen policisty, ale i sociální pracovnici o to, aby nemusela spát doma," řekla policejní mluvčí.

 

Policisté a sociální pracovníci tak dívku odvezli pryč. Kam a jak dlouho tam dívka zůstala, to z taktických důvodů nechtěli upřesnit.

 

 

To, jakým způsobem podlitiny na dívčině zadku vznikly a především, zda to byla výjimečná situace, nebo jestli matka svou dceru takhle trestala pravidelně, teď policisté vyšetřují.

 

"Mohlo by tu být spatřováno podezření z trestného činu týrání svěřené osoby, kde v horní hranici může být pachatel potrestán až pětiletým odnětím svobody," dodala Matulová.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

JE TO PRAVDA! Vědci vysvětlili, jak Facebook ničí váš mozek

Otec drsňák takto varoval přítele své dcery. Jeho vzkaz se šíří po internetu jako blesk

vbo TN.cz