Kuriózní zásah

Kvůli uprchlému pštrosovi musely brzdit vlaky, zvíře se zranilo!

Téma:

Jako na safari si museli v pátek večer připadat hasiči na Třinecku, když v okolí železniční trati naháněli pštrosa, který utekl z jedné z místních farem. Kvůli prchajícímu zvířeti museli dokonce brzdit vlaky.

Do odchytu za tmy se zapojili hasiči ze dvou jednotek a také policisté. Zvíře polapili asi za půl hodiny, tím ale zásah neskončil - pštrosa totiž museli ještě ošetřit, protože měl ošklivou ránu na krku.

 

"Kvůli volně pobíhajícímu ptákovi musely být na nějakou dobu zpomaleny vlaky projíždějící mezi železničními stanicemi Třinec-centrum a Vendryně," řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

 

V rojnici bylo deset hasičů a dva policisté, pomáhal jim i majitel pštrosa, který dokázal zvíře uklidnit hlasem. Později ptáka přidržoval, když se ukázalo, že se pštros "cestou" ošklivě zranil na krku.

 

 

"Velitel hasičského zásahu nevylučuje, že ošklivé zranění si mohl splašený pták způsobit třeba i kontaktem s projíždějícím vlakem. Nakonec se ale projevila jeho skvělá kondice a klidně odjel s majitelem domů," uzavřel Kůdela.

pez TN.cz