Dlouhé pátrání

Kvůli zmizení zdravotní sestry padla obvinění. Nikdo ji neviděl už přes rok

pátrání - PEŠKOVÁ KATEŘINA - 2
Zdroj: Policie ČR
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 7. 3. 2020
Téma:

Už bezmála rok a půl policisté i rodina neúspěšně pátrají po sedmačtyřicetileté zdravotní sestře Kateřině Peškové. Beze stopy zmizela na konci září 2018 na Kolínsku. Redakce TN.cz nyní k případu zjistila nové podrobnosti.

"V souvislosti s tímto případem byl jeden člověk obviněný ze zbavení osobní svobody, krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvedl na dotaz TN.cz policejní mluvčí Pavel Truxa. Za to v krajním případě hrozí až osmileté vězení.

 

Doplnil, že podezřelý zatím není obžalovaný. "Aktuálně je ve výkonu trestu za jinou trestnou činnost," upřesnil Truxa. Nechtěl ovšem říct, zda je oním obviněným bývalý přítel zmizelé sestřičky, s nímž měla být žena viděná naposledy.

 

Truxa se nechal slyšet, že pátrání po Kateřině Peškové stále pokračuje, zatím se ji nepodařilo najít. Ať už živou či mrtvou. Kriminalisté nicméně už na podzim 2018 uvedli, že se zdravotní sestra mohla stát obětí násilníka.

 

 

Kateřina Pešková zmizela 23. září 2018, podle policistů se svým bývalým přítelem odjela z práce v obci Doubravčice na Kolínsku bílým Audi Q5. V autě s nimi měli být i dva jorkšíři.

 

Pohřešovaná pracovala jako vrchní zdravotní sestra v centru péče Doubrava. Zde se starala o dlouhodobě nemocné seniory. Je vysoká 160 až 165 centimetrů, střední postavy, má hnědé oči. V době, kdy zmizela, měla rovné blond vlasy.

TN.cz