Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.9. 2018 21:09
smrtící konopí

Kvůli zombie droze obvinili už šest lidí. Policie našla přes sto balení

Zdroj: TV Nova

Soud poslal do vazby 36letého muže obviněného z nedovolené výroby a nakládání s psychotropními látkami. Celkem stíhá šest lidí. Drogou se zatím na Ostravsku otrávilo 21 lidí, jeden člověk zemřel.

"Vrchní komisař moravskoslezské policie zahájil trestní stíhání 36letého muže pro zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na osmnáct let," uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

 

O jeho vzetí do vazby se rozhodovalo v pátek odpoledne případně v sobotu ráno. Policisté už spis předali státnímu zástupci. Okresní soud v Ostravě se rozhodl muže poslat do vazby, hrozí mu trest až 18 let ve vězení.

 

Policisté zajistili více než sto kusů balení této psychotropní látky, v oběhu jich ale mohou být tisíce. "Celkový počet možných intoxikací způsobených předmětnou látkou zůstává zachován, podezření na intoxikaci existuje u 21 osob," doplnila mluvčí.

 

Policie se případem začala zabývat, když v pondělí v Komenského sadech zkolabovali dva muži bez domova, dvaatřicetiletý muž přes snahu záchranářů zemřel. Drogu ale kombinovali s velkým množstvím alkoholu. Podle mluvčí se droga šíří i mezi jinými skupinami lidí, než jsou jen lidé bez domova.

 

 

Synteticky vyrobené kanabinoidy se nejčastěji kouří. Distribuují se jako rostlinná směs nebo hmota podobná hašiši. Po užití se objevují zdravotní obtíže jako zrychlený tep, nevolnost, zvracení, křeče. Látky vyvolávají i deprese a úzkostné stavy či sebevražedné myšlenky. Méně časté bývají infarkt, mrtvice, poškození ledvin a psychóza.

 

Video: Co je zombie droga?


 

mom tn.cz / ČTK