cyklospeciál

Začínáte se sjezdem na kole? Vydejte se do bikeparku Kyčerka

Téma:

Pokud v tuzemsku hledáte bikepark vhodný pro první začátky, zkuste Kyčerku u Velkých Karlovic. Tamní tratě jsou koncipované jakožto čím dál víc vyhledávané singltreky, které zvládnete i na pevném kole a užijí si je i děti. Po bikování zajděte na domácí zmrzku v oplatce nebo na koupačku k Balatonu.

Na Kyčerce najdete 4 tratě, které jsou různě propojené, takže je můžete i různě kombinovat. Nejjednodušším singltrekem, je trať, která je poměrně nová, takže ji ve všech mapkách ještě nenajdete. Z výstupu vleku, který vás vyváží na kopec, se dáte doleva a nahoru, dokud nenarazíte na dřevěný kolík s cedulkou „Bike trails Valašsko“. Odtud už si můžete užít vyhlazený singltrek, který se vine lesem, a nejsou na něm žádné technické záludnosti. Prakticky na něm nepotkáte ani kámen ani kořen a můžete ho jet klidně na pevném kole nebo s dětmi.

 

Podobně jednoduchou tratí, jen tedy o něco delší, je modrý „University trail“, který startuje na vrcholu kopce v ozubeném kole. I ten se nese v duchu vyhlazené pěšinky, které křižují louku a nejsou tu žádné prudké ani technické pasáže. Respektive ke konci můžete narazit na lesní schody, ty se dají v pohodě oklikou po pěšince objet a napojíte se na širokou dřevěnou lávku, po jejímž konci následuje malá houpačka. A tu, jak ve videu můžete vidět, zvládají i malé děti.

 

GALERIE: Bikepark Kyčerka je vhodný do začátku

1
/
9
Zdroj: Snow.cz/TN.cz
Kyčerka v Beskydech - 11

 

Na Kyčerce si můžete sjet v pohodě i červenou a černou trať. Jsou tu na nich sice už nějaké překážky, jako třeba skoky nebo dřevěné klopené zatáčky, vše se dá ale objížďkami objet, takže se nemusíte ničeho obávat, i když jste na kole třeba úplně poprvé. Nás v Kyčerce bavila právě jednoduchost tratí, které jaké si uděláte, takové je máte!

 

 

Po ježdění v bikeparku si můžete dát pauzu v hospodě Kyčerka přímo u nástupu vleku. Protože se jedná o pravou valašskou chalupu, dostane se vám tu halušek, strapačků nebo moravských kousků se zelím. A porce tedy nejsou zrovna malé. Jste-li na sladké, určitě tu vyzkoušejte domácí zmrzlinu v oplatce politou čokoládou.

 

GALERIE: Výlety a zázemí na Kyčerce

1
/
8
Zdroj: Snow.cz/TN.cz
Kyčerka v Beskydech - 1

 

Na delší cyklovýlet se můžete vydat na rozhlednu Miloňová. Ideálně sjeďte do Velkých Karlovic, dejte se k hotelu Galík. Odtud vás ukazatele navedou přímo k rozhledně a počítejte s necelou hodinkou šlapání do kopce. Zpáteční cestu můžete pak nasměrovat přes obec Miloňov zpátky do Velkých Karlovic. Z Karlovic zvládnete výhled na rozhlednu samozřejmě i pěšky a díky zpevněným cestám klidně i s kočárem.

 

Dalším cílem výletu může být v létě tolik atraktivní koupaliště Balaton, vzdálené pár kilometrů od Velkých Karlovic, a tom mezi Karolinkou a Novým Hrozenkovem (tedy směrem na Vsetín).

 

 

Tipem na ubytování na Kyčerce je stejnojmenná chalupa Kyčerka, kterou už jsme zmiňovali ohledně dobré domácí zmrzliny. Pokoje jsou tu zařízené ve slováckém stylu a vy máte ráno singltreky jako na dlani, protože bydlíte přímo v areálu. V apartmánech můžete využívat kuchyňku a současí je samozřejmě sociální zařízení. V letní sezoně tu za apartmán pro dva zaplatíte 900 Kč i se snídaní.

 

  


 

Andrea Drengubáková TN.cz