Krutý osud

Ládík se měl narodit zdravý, po obrně mu pomáhá Dobrý Anděl!

Téma:

Z tisíce narozených dětí jsou dvě až tři, které trpí dětskou mozkovou obrnou. Jedním z nich je i malý Ládík z Kladna, který se měl narodit jako zdravé miminko, ale už sedm let bojuje s tímto trvalým postižením. S velmi náročnou péčí finančně pomáhá jeho rodině nadace Dobrý Anděl.

Ládík – dnes sedmiletý chlapeček, který má dětskou mozkovou obrnu – tedy trvalé onemocnění způsobené jednorázovým poškozením mozkové tkáně, byl ještě před porodem zcela zdravý. Jenže při porodu byl problém s ozvami.

 

Ládík přišel na svět nakonec císařským řezem a kolem hlavičky měl omotanou pupeční šňůru. Z porodnice lékaři jeho mámu propustili s tím, že je vše v pořádku a chlapec je stabilizovaný.

 

Jenže nebyl. To, že je syn postižený, rodiče zjistili sami, po půl roce jim doktoři trvalé onemocnění potvrdili. Nejhorší chvíle tak pro ně byly první měsíce Ládíkova života.

 

Malý Ládík tak potřebuje dvacetičtyřhodinovou péči, nechodí ani sám nesedí. A pomoc potřebuje i s krmením nebo oblékáním. Zvládá přibližně 15 slov.


 

Radost rodičům udělá Ládík třeba tím, že se naučí pít brčkem. Neustále se mu věnují, kvůli tomu ale nemají čas chodit do práce. Aby chlapec mohl jezdit třeba do lázní, rodině finančně pomáhá nadace Dobrý Anděl.

 

A peníze rodiče využívají i na výdaje spojené s dopravou po doktorech, kterých musejí objíždět opravdu hodně. Ládík mimo jiné navštěvuje neurologa nebo ortopeda.

 

Pomáhat můžete i vy, stačí se zaregistrovat na stránkách www.dobryandel.cz.

pez, Nikol Slancová TN.cz