Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.8. 2016 15:13
následky bouří

Slovenskem se přehnaly silné bouře! Vichřice odfoukla i karavan

Zdroj: YouTube.com, uživatel ČSSR Malina

Prudké bouřky, přívalový déšť a bleskové povodně netrápily v neděli jen Česko, v podobné situaci se ocitl i západ Slovenska. Silný vítr lámal stromy na mnoha místech země, dálnice D2 byla kvůli kmenům a větvím na silnici v obou směrech zablokovaná. Kvůli prudkým bouřkám zasahovaly slovenští hasiči od neděle 365 krát.

Do práce se zapojilo více než 500 profesionálních a dobrovolných hasičů, uvedla pro portál TvNoviny.sk Zuzana Farkasová z hasičského prezidia. Při nedělní bouři hasiči likvidovali velké množství polomů nejen ze silnic, ale také z aut a elektrického vedení. Vítr byl tak silný, že odfoukl v obci Sekule dva karavany do jezera.

 

Přívalový déšť trápil mnoho slovenských měst a obcí. Nejhorší situace nastala ve městě Komárno, kde měli hasiči nahlášeno až 100 zatopených míst, pod vodou se ocitly ulice, zahrady i mnoho aut.

 

16

GALERIE: Slovenskem se prohnaly silné bouřky

Zdroj: TV Markíza, Peter Ďuríček

Bouřka v obci Lednické Rovne

Hodnocení:

 

V Bratislavském kraji likvidovali hasiči následky bouří na přibližně 30 místech, v Trnavském kraji na skoro 20.

 

 

Kromě odčerpávání vody a likvidace spadlých stromů vyjížděli hasiči i k několika požárům, které nejspíš zapálily blesky. Během bouřek nedošlo ke zranění.

 

 

Mnoho stanic zaznamenalo velké množství srážek, například v Kremnických Baniach napršelo více než 122 milimetrů. "Byl překonán rekord z 29. července 2003, kdy v Kremnických Baniach padlo 83 milemtrů srážek," uvedl pro portál Tvnoviny.sk klimatolog Pavel Faško.
 

klma TN.cz