Policie varuje

Láhev na šlehačku ženu vážně zranila, v oběhu jsou jich tisíce!

Nebezpečná láhev na výrobu šlehačky
Zdroj: Policie ČR
Téma:

Královéhradecká policie varuje vlastníky jednoho typu přístroje na výrobu šlehačky před nebezpečím, které tento "šlehačkovač" představuje. Své o tom ví dvaapadesátiletá žena, která při jeho používání utrpěla vážné zranění hlavy.

"Těsně před Štědrým dnem jsme přijali oznámení o úrazu 52leté ženy. Na adresu v centru Hradce Králové vyrazili jak záchranáři, tak i policejní hlídka, která zjistila, že si žena chtěla ve výrobníku na bombičky připravit šlehačku," popsala nezvyklý případ policejní mluvčí Iva Kormošová.

 

Jenže šlehačkovač vybuchl, víčko s bombičkou se utrhlo, ženu zasáhlo do hlavy a vážně zranilo.

 

"Policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci neznámého pachatele pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. V současné době čekáme na výsledky znaleckých posudků. Zjišťují například, zda došlo k výbuchu špatnou manipulací nebo únavou materiálu," doplnila Kormošová.

 

 

Policisté následně zjistili, že firma, která tento výrobek dováží na český trh, před ním varovala už loni. Podle odhadů je přibližně v šesti tisícovkách domácností.

 

"Upozorňujeme tedy občany, kteří si zakoupili tento výrobník šlehačky, aby ho vrátili prodejci a v žádném případě ho nepoužívali. Na základě zveřejnění toho případu se ozývají další lidé, kterým explodoval. Naštěstí se zatím nikdo další nezranil," uzavřela Kormošová.

pez TN.cz