OSLŇOVAL VRTULNÍK

Laserem oslnil policejního pilota. Hrozí mu osm let za mřížemi

Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
13.1. 2021 15:00
Téma:

Až osm let vězení hrozí cizinci, který si po setmění venku hrál s laserovým světlem a oslňoval jím prolétající policejní vrtulník. Policisté muže vzápětí zadrželi a obvinili ho z obecného ohrožení.

Osmadvacetiletý cizinec bude zřejmě hořce vzpomínat na neděli 10. ledna, kdy se po setmění s laserem předváděl před svými kamarády. “Zeleným laserovým světlem opakovaně úmyslně oslnil posádku vrtulníku Letecké služby Policie České republiky, který prolétal nad obcí Dobrovice cestou na pátrací akci,“ popsala situaci Lucie Nováková, mluvčí policie v Mladé Boleslavi.

 

Vrtulník nebyl místních policistů, jen oblastí nad Kosořickou ulicí, odkud paprsek vycházel, kolem 18. hodiny prolétal. „Vinou oslnění reálně hrozilo nebezpečí, že vrtulník nebude moci pokračovat v letu nebo bezpečně přistát,“ konstatovala policejní mluvčí. Krátce po incidentu policisté podezřelého zadrželi a v pondělí ho obvinili z obecného ohrožení.

 

 

Nebezpečné hrátky s laserem nebo podobně ostrým světem, které ohrožují letecký provoz, se podle policie v posledních letech množí po celé Evropě. Hrozí přitom dočasné i trvalé poškození zraku pilota, který v případě dezorientace nedokáže stroj bezpečně ovládat.

 

 

"Ozáření laserem je velmi nebezpečné. Může dojít ke zranění pilota a v konečném důsledku i k letecké havárii nebo dokonce katastrofě,“ uvedla Marcela Szkanderová z Policejního prezídia ČR. Oslňování zasahujících vrtulníků proto policie hodnotí jako nejnebezpečnější formu laserových útoků.
 

Podívejte se na záběry, které zachytily ženu oslňující laserem projíždějící řidiče:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz