Královehradecký kraj

Láska přes internet. Podvodníci ženu připravili o více než milion korun

Vyděšená žena
Zdroj: Profimedia
Ilustrační obrázek.
Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 24. 9. 2020
Téma:

Policisté řeší od pondělí případ seznámení přes internet, které nedopadlo tak, jak by si čtyřicetiletá žena z Hradecka přála. Neznámí podvodníci se vydávali za americké vojáky a dohromady ženu připravili o skoro milion a půl korun.

"Poškozená žena nahlásila, že se před rokem na sociálních sítích seznámila s chirurgem americké armády, který byl na misi v Afghánistánu. Navázali spolu kontakt a po nějaké době měl za ní do České republiky přijet. Aby ho však pustili, musela mu poslat peníze,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

 

Podvodník pak pod různými dalšími záminkami, jako že je postřelen a potřebuje peníze na léčbu, že kvůli zranění mu propadla letenka, a proto potřebuje další peníze na novou, z ženy vylákal 730 tisíc korun.

 

 

Další milion, který potřeboval údajně na vykoupení ze zatčení, mu již neposlala a přestala s ním komunikovat.

 

"O půl roku později se ji ozval na seznamce další americký voják, tentokrát působící na misi v Sýrii. Ten ji opět sliboval společný život a na letenku, zavazadla, na rozvodové dokumenty apod. z ní vylákal 700 tisíc korun. Jelikož se muže nedočkala, přišla věc oznámit na Policii ČR,“ dodala Kormošová.

 

 

Podvodníci tak z ženy vylákali 1,4 milionu korun. 40letá žena si většinu peněz půjčila u nebankovních společností. V případě odsouzení hrozí pachatelům až 8 let za mřížemi.

 

Podvodníci nastavují med vším co jim přijde pod ruku. Podívejte se na reportáž televize Nova:


TN.cz