Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Smrt v horách

Lavina smetla v Tatrách turistu, záchranáři ho našli až druhý den!

Lavinové nebezpečí - 1
Zdroj: Horská služba
Ilustrační snímek

Ve Vysokých Tatrách zemřel devětatřicetiletý slovenský turista, kterého v sobotu přímo před očima kamarádů smetla lavina. Záchranářům se ho z masy sněhu podařilo vyprostit až druhý den. Bohužel mrtvého.

Dvojice turistů volala horskou službu v sobotu odpoledne s tím, že jejich kamaráda strhla lavina. Neštěstí se stalo v Soliskovém žlabu ústícím do Mlynické doliny poblíž Štrbského plesa.

 

"Na místě nehody panovalo nepříznivé počasí - silný vítr, mlha a sněžení, takže nemohl být nasazen vrtulník. Záchranáři tak na pomoc vyrazili po zemi," napsali slovenští horští záchranáři na svém facebookovém profilu.

 

 

Pátrání po zasypaném muži kromě počasí komplikovalo i to, že lavina měla na délku tři sta metrů. I kvůli tomu byla sobotní záchranná operace neúspěšná a musela pokračovat v neděli.

 

 

"To lavinoví psi velmi rychle označili místo, kde byl devětatřicetiletý slovenský turista zasypaný. Bohužel už ovšem bez známek života. V sobotu lavinu prohledávalo 15 záchranářů se dvěma speciálně cvičenými psy, v neděli bylo psů šest a záchranářů 21," doplnila horská služba.

pez TN.cz